بخريد و بخوانيد ...
کاترین کبیر
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کاترین کبیر

(Catherine the Great: Portrait of a Woman)
نویسنده: رابرت ک. ماسی (Robert K. Massie)
ترجمه: طاهره صدیقیان
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 115000 تومان  98000 تومان
تعداد صفحات: 830 صفحه
شابك: 978-600-182-068-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کاترین کبیر':

کتاب داستان اعجاب‌انگیز یک شاهدخت جوان و گمنام آلمانی است که در سن چهارده سالگی به روسیه سفر کرد و به قدرتمندترین، استثنائی‌ترین و فریبنده‌ترین زن دنیا بدل شد.
استعداد درخشان و کنجکاوی سیری‌ناپذیرش او را به سوی مطالعه آثار فیلسوفان عصر روشنگری سوق داد و زمانی که به قدرت رسید تلاش کرد برای ارتقاء امپراطوری عقب‌مانده‌ی روسیه از اصول اخلاقی آن‌ها پیروی کند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شاهزاده کریستین آگوستوس از آنهالت-تسربست در میان گروه نجیب‌زادگان گمنام و تنگدستی که در جامعه‌ی سیاسی چندپاره‌ی قرن هجدهم آلمان ازدحام کرده بودند به‌سختی قابل تشخیص بود. نه برخوردار از فضیلتی استثنائی، نه رذیلتی هشداردهنده، شاهزاده کریستین قابلیت‌های بی‌کم‌وکاست تبار اصلیش را به نمایش می‌گذاشت: نظم و انضباط خشک و قاطع، شرافت، عقل‌معاش و تقوا، همراه با بی‌علاقگی به شایعه‌پراکنی، دسیسه‌چینی، هنر و ادبیات، و در کل به دنیای وسیع‌تر. متولد سال 1690، به عنوان سربازی حرفه‌ای در ارتش شاه فردریک ویلیام از پروس خدمت می‌کرد. خدمات نظامی او در جنگ علیه سوئد، فرانسه و اتریش به‌شدت وظیفه‌شناسانه بود. اما دلاوری‌هایش در میدان نبرد عادی و بدون جلب توجه به‌شمار می‌رفت، و هیچ اتفاق ویژه‌ای صورت نمی‌گرفت تا مقام او را ارتقاء دهد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!