بخريد و بخوانيد ...
اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی

اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی

نویسنده: بهمن احمدی امویی 
ناشر: کتاب پارسه
سال نشر: 1400 (چاپ 1)
قیمت: 160000 تومان  144000 تومان
تعداد صفحات: 536 صفحه
شابك: 978-600-2535-29-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی':

این کتاب، داستان چگونگی تکنوکرات شدن افرادی است که بدون کوچک‌ترین تجربه اجرایی و مدیریتی، اداره امور کشور را پس از یک انقلاب پرتلاطم در دست گرفتند. افرادی که به گفته محمدعلی نجفی، یکی از وزرای حاضر در چندین وزارتخانه، در ابتدای انقلاب حتی نام "کارتابل و پاراف کردن" را هنوز نشنیده بودند و نمی‌دانستند چه باید بکنند.

تصمیم‌گیران سیاسی-اقتصادی‌ای که هرگونه برنامه‌ریزی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را دخالت در کار خداوند و در نتیجه خلاف شرع مقدس اسلام می‌دانستند و نیروهایی که به طور فطری اقتصاد غرب و شرق را قبول نداشتند و می‌خواستند، اقتصاد اسلامی را جایگزین آن کنند. اقتصادی که مبنا و اصول آن هنوز برایشان ناشناخته بود و جز در یکی دو کتاب آن هم به صورت کلی، چیز دیگری درباره آن نمی‌دانستند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد ویراست اول کتاب)

کتاب مجموعه‌ای است از گفتگوها با عزت‌الله سحابی، محسن نوربخش، حسین عادلی، مسعود روغنی زنجانی، مسعود نیلی و محمدعلی نجفی درباره تجربه برنامه‌ریزی اقتصادی در جمهوری اسلامی ایران. در ویراست جدید کتاب دو گفتگو با بایزید مردوخی و سیدمحمد طبیبیان به این مجموعه افزوده شده است.

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!