بخريد و بخوانيد ...
ارباب زمان
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ارباب زمان

(The Time Keeper)
نویسنده: میچ آلبوم (Mitch Albom)
ترجمه: ندا نامورکهن
ناشر: قطره
سال نشر: 1399 (چاپ 13)
قیمت: 45000 تومان
تعداد صفحات: 206 صفحه
شابك: 978-600-119-754-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 23 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.29 امتیاز با رای 7 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ارباب زمان':

نویسنده‌ی معروف کتاب در این داستان تازه‌اش می‌خواهد به خواننده نشان دهد که بهتر است به جای آرزوی زمان بیشتر و عمر طولانی‌تر، از وقت و فرصتی که به او در این دنیا داده شده است عاقلانه‌تر استفاده کند.
شخصیت اصلی داستان دور نام دارد. او مخترع اولین ساعت در دنیا است و برای آنکه تلاش کرده زمان را اندازه بگیرد محکوم می‌شود تا هزاران سال را در یک غار دورافتاده به تنهایی سپری کند. او پدر زمان است و به خاطر اشتباهش باید به شکایت هر آن کس که از نداشتن وقت کافی ابراز نارضایتی می‌کند گوش بدهد.
پس از گذشت هزاران سال، دور در عصر حاضر فرصتی می‌یابد تا اشتباه گذشته را جبران کند و آزادی‌اش را دوباره به دست آورد. او باید به دو نفر کمک کند تا متوجه ارزش استفاده‌ی عاقلانه از زمان و عمر بشوند. یکی از این دو نفر دختر نوجوانی است که تصمیم گرفته خودکشی کند و دیگری مرد میانسال ثروتمندی است که با یک بیماری کشنده دست به گریبان است و خیال دارد مرگ را فریب دهد تا بتواند عمری جاودان داشته باشد. (برگرفته از توضیحات وب سایت ویکی‌پدیا درباره کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"مردی تنها در غار نشسته است.
موهای بلندی دارد. ریش‌هایش به زانو می‌رسد. چانه‌اش را بین دو دست گرفته است.
چشم‌هایش را می‌بندد.
گوش می‌دهد، به صداها، صداهای بی‌پایان، صداهایی که از حوضچه‌ای از گوشه‌ی غار می‌آید.
این صداها صدای زمینیان است.
آن‌ها فقط یک چیز می‌خواهند.
زمان.
سارا لمون صاحب یکی از این صداهاست.
او که نوجوانی در زمانه‌ی ماست، روی تخت لم داده و به عکسی در تلفن همراهش نگاه می‌کند. نوجوانی زیبارو با موهایی به رنگ دانه‌های قهوه.
امشب قرار است او را ببیند. امشب ساعت هشت‌ونیم. با هیجان تکرار می‌کند: "هشت‌ونیم!" و به این فکر می‌کند که چه بپوشد. شلوار مشکی؟ پیراهن آستین کوتاه؟ نه. دوست ندارد کسی دست‌هایش را ببیند. آستین کوتاه نه.
می‌گوید: "زمان بیشتری می‌خواهم." ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فاطمه عارف‌نژاد:  کتاب‌های میچ آلبوم را خیلی دوست دارم و علاقه‌ام به ارباب زمان اگر نگویم بیشتر از بقیه آثارش است کمتر هم نیست. مفهوم عمیقی داشت و خوب هم از آب در آمده بود. بعضی جملاتش آنقدر طلایی بود که هنوز یادم مانده و دلم هم نمی‌خواد هیچ وقت فراموش بشوند.

 اعظم ملائي:  فوق العاده نبود ولی خوب بود. باعث شد بیشتر فکر کنم! "حتما دلیلی داشته که خداوند تعداد روزهای زندگی آدم‌ها رو محدود آفریده ..."

 گلناز گرايلي:  اگر بخوام با کارهای پیشین آقای آلبوم مقایسه کنم رتبه‌ای مثل سه شنبه‌ها با موری یا 5 نفری که ... کسب نمیکنه و کتاب جالب و مفهوم‌داری بود. دوست‌داشتنی و بسیار آموزنده