بخريد و بخوانيد ...
کتاب اوهام
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کتاب اوهام

(The Book of Illusions)
نویسنده: پل استر ( Paul Auster Paul Auster)
ترجمه: امیر احمدی آریان
ناشر: مروارید
سال نشر: 1399 (چاپ 7)
قیمت: 65000 تومان
تعداد صفحات: 340 صفحه
شابك: 978-964-8838-26-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کتاب اوهام':

قهرمان داستان، دیوید زیمر، استاد دانشگاهی است که همسر و فرزندانش را در یک حادثه‌ی سقوط هواپیما از دست داده. این حادثه ضربه‌ی روحی بزرگی به او وارد کرده و باعث می‌شود که به الکل و قرص‌های مسکن پناه بیاورد. اما در همین زمان بطور اتفاقی توجه‌اش به هنرپیشه‌ای قدیمی به نام هکتور مان که سال‌ها پیش در فیلم‌های کمدی صامت بازی می‌کرده جلب می‌شود.
زیمر شروع به تحقیق درباره‌ی زندگی مان می‌کند و متوجه می‌شود که سال‌هاست که کسی از مان خبری ندارد و همه فرض می‌کنند که او تا به حال مرده است. زیمر حاصل تحقیقاتش درباره‌ی مان را بصورت یک کتاب چاپ می‌کند و کمی بعد نامه‌ای از کسی که ادعا می‌کند همسر مان است دریافت می‌کند. فرستنده در نامه اعلام می‌کند که مان کتاب زیمر را دیده و مایل است با او ملاقات کند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"همه فکر می‌کردند مرده است. سال 1988 که کتابم درباره‌ی فیلم‌های هکتور مان منتشر شد، شصت سالی می‌شد که از او خبری نبود. جز تعدادی تاریخ‌نگار و طرف‌دار فیلم‌های قدیمی، آدم‌های کمی می‌دانستند او زمانی وجود داشته است. مضاعف یا هیچ، آخرین فیلم از سری دوازده‌تایی فیلم‌های دوحلقه‌ای او در اواخر دوران سینمای صامت، در 23 نوامبر 1928 پخش شد. دو ماه بعد، بدون این که با هیچ‌یک از دوستان یا اقوامش خداحافظی کند، بی‌آن که نامه‌ای بر جا بگذارد یا کسی را از نقشه‌اش آگاه کند، از خانه‌ی اجاره‌ای‌اش در نورت‌اورنج‌درایو بیرون آمد و دیگر هرگز دیده نشد. دسوتوی آبی رنگش در گاراژ پارک شده بود. از مهلت اجاره‌نامه سه ماه دیگر باقی بود و با این وجود اجاره تمام و کمال پرداخت شده بود، یخچال پر از غذا بود، در گنجه مشروب به چشم می‌خورد، و حتا یکی از لباس‌های هکتور از کمدهای اتاق خواب خارج نشده بود ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا و اینجا و اینجا بیابید.

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!