شناسنامه محصول
پیرمردی که داستانهای عاشقانه می‌خواند
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

پیرمردی که داستانهای عاشقانه می‌خواند

(The Old Man Who Read Love Stories)
نویسنده: لوئیس سپولودا (Luis Sepulveda)
ترجمه: محمد شهبا
ناشر: هرمس
سال نشر: 1399 (چاپ 4)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 104 صفحه
شابك: 964-363-211-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 148 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.33 امتیاز با رای 21 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'پیرمردی که داستانهای عاشقانه می‌خواند':

آنتونیو پیرمردی است که در روستایی در دل یکی از جنگل‌های استوایی آمازون در کشور اکوادور زندگی می‌کند. سرگرمی او خواندن داستان‌های عاشقانه‌ای است که هر شش ماه یکبار دندانپزشکی که برای معاینه‌ی اهالی روستا به آن منطقه می‌آید، برایش می‌آورد.
آنتونیو به اتفاق همسرش به این منطقه‌ی بکر و دست‌نخورده آمده اما همسر محبوبش به خاطر ابتلا به یک بیماری مناطق حاره‌ای درگذشته و او حالا با داستانهای عاشقانه‌اش تنهاست.
آرامش آنتونیو وقتی به هم می‌خورد که اهالی روستا متوجه می‌شوند سر و کله‌ی یک پلنگ در زمین‌های اطراف منطقه‌شان پیدا شده و از او می‌خواهند که به دلیل آشنایی‌اش با منطقه آنها را در شکار پلنگ همراهی کند ...
نویسنده کتاب تلاش دارد تا در داستان خود زیبایی، عظمت و اهمیت حیات‌وحش در منطقه‌ی معروف آمازون را برای خواننده تصویر کند و زشنی دخالت‌ها و بی‌توجهی‌های انسان در محیط‌زیست را بنمایاند.
کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"آسمان پوشیده از ابر همچون شکم آماس کرده الاغی، تهدیدآمیز در فاصله کمی از زمین آویخته بود. باد گرم و لزج برگهای پراکنده را می‌روفت و درختان کوتاه موز را که جلو عمارت شهرداری را تزئین کرده بود بشدت تکان می‌داد.
تنی چند از ساکنان ال ایدیلیو و چند نفری از ماجراجویان روستاهای اطراف، کنار اسکله جمع شده بودند تا به نوبت روی صندلی قابل حمل دکتر روبیکوندو لوچامین دندانپزشک بنشینند. دکتر برای تسکین درد بیماران معجون عجیب و غریبی را که خودش می‌ساخت به آنان می‌خوراند …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 صفورا زواران حسيني:  اولش‌هايش جذب نشدم، اما از يك جايي به بعد نتوانستم زمين بگذارم، درست مثل كتاب اهل غرق.

 بهاره اشراق:  دوست داشتم. فضای جالبی را ترسیم می کرد، از عنوان هم خوشم آمد. مرا یاد 100 سال تنهایی می انداخت.

 نيوشا قادسي:  با بيان عريان واقعيتهاي جنگل و به تصوير كشيدن خشونتهاي طبيعت؛ تصويري متفاوت و گاه ترسناك در ذهن شما ساخته ميشود. در كنار اين خشونت ؛ و در قلب اين جنگل؛ انسانهايي زندگي ميكنند كه با اين پديده سازگاري كامل دارند و با اينكه عضوي از اين مجموعه هستند ولي روح و ذاتي لطيف دارند. سراسر اين داستان موارد آموزنده اي در مورد جنگل را نيز به همراه دارد. بسيار جالب بود

 مهدي صادقي:  لذت بردم، نویسنده مرا با خودش کاملا همراه کرد. از روراستی بومیان اکوادور و همراهی فروتنانه پیرمرد با آنها لذت بردم و با اشتیاق خواندم

 مريم سمندري معطوف:  ساده، روان، کوتاه.

 پريسا احمدي:  من چند بار صفحه های اول این کتاب رو خوندم تا جذبش بشم و کتاب را تا آخر بخونم،چون به مقدار کافی جذب نمی کرد. ولی چون کوتاه بود امید داشتم که کتاب تموم میشه! نه خوب بود نه بد. نمیدونم چه حسی نسبت به این کتاب دارم ! در ضمن این کاری که برای جیره دی و بهمن کردید، یعنی کتاب هایی رو که توی این دو ماه برای همه فرستادید اعلام کردید خیلی خوبه.تو خوندن کتاب تاثیر داره! آدم احساس می کنه تنها کسی نیست که داره این کتاب رو می خونه! (یا شاید هم تحمل میکنه!)

 هانيه مصون:  با سایقه من و فرهنگ ما سازگار نیست

 مجتبي ميرزا محمد:  نثر روانی نداشت ...