شناسنامه محصول
موش‌ها و آدم‌ها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

موش‌ها و آدم‌ها

(Of Mice and Men)
نویسنده: جان اشتاین‌بک (John Steinbeck)
ترجمه: پریسا محمدی
ناشر: ماهی
سال نشر: 1402 (چاپ 29)
قیمت: 75000 تومان
تعداد صفحات: 103 صفحه
شابك: 978-964-174-094-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 63 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.19 امتیاز با رای 27 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'موش‌ها و آدم‌ها':

آنها هیچ شباهتی به هم ندارند، جورج ریزه میزه و فرز است و پوستی تیره دارد. لنی، مردی است درشت که مثل بچه‌ها فکر می‌کند. با این همه آنها به دلیل تنهایی، غربت و بی‌کسی با هم مثل خویشاوندان هستند. اما جورج هم نمی‌تواند از لنی در برابر فتنه‌گری زنی عشوه‌گر مراقبت کند و هم از نتیجه اطاعت بی‌قید و شرط او از خود بی‌خبر است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"چند مایل مانده به "سولیداد" رودخانه‌ای به نام "سالیناس" به ساحلی شیب‌دار و پر تپه می‌رسد. در اینجا رودخانه‌ای باریک ولی عمیق به وجود آمده که آب آن به رنگ سبز است و چون قبل از رسیدن به آبگیر از زیر آفتاب داغ عبور می‌کند، همیشه گرم می‌باشد. در یک سمت رودخانه تپه‌هایی طلایی رنگ دیده می‌شود که به دامنه‌های استوار و سنگی کوه‌های گبیلان می‌پیوندند، اما در سمت دیگر آن دره‌ای عمیق و صفی از درختان تنومند دیده می‌شود: بیدهای مجنون با برگ‌هایی سبز و شاداب که در پای شاخ و برگ‌های پایینی آنها آثار طغیان‌های زمستانی باقی است؛ و درختان چنار که شاخه‌های سفید آنها روی آبگیر خم شده‌اند. زیر همین درختان و بر روی ساحل شنی رودخانه، برگ‌ها چنان روی هم انباشته شده و آن‌قدر خشکیده‌اند که صدای پای مارمولکی به راحتی به گوش می‌رسد. هنگام غروب خرگوش‌ها از بوته‌زارها بیرون می‌آیند و روی این شن‌ها می‌نشینند و خاک‌های مرطوب از رد پای شبانه‌ی راکون‌ها و پنجه‌های سگ‌های مزارع اطراف پوشیده شده‌اند، و نیز جای پای گوزن‌هایی که در تاریکی برای خوردن آب به اینجا می‌آیند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا و اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ليلا جواهري نكو:  البته كتاب معروفي بود كه از خواندنش لذت بردم

 ابوالفضل بيات:  رمانی کوتاه اما عمیق با مضامین انسانی که به زیبایی و با متنی روان نوشته شده و با ترجمه خوب سروش حبیبی که البته همانطور که خودش در پایان کتاب گفته چون برای نزدیک به 40 سال پیش است کمی قدیمی می‌انگارد اما در همان حال گویا و خواندنی‌ست.
چندباری در کتاب‌فروشی‌ها چشمم به این کتاب افتاده بود اما خب به دلایلی از خریدش صرف‌نظر کرده بودم و چه خوب که جیره‌کتاب آن را برایم فرستاد و از خواندنش لذت بردم و البته اندوهناک شدم بخاطر سرنوشت لنی ...

 عليرضا (ماني) دواتگران:  شاهکاری ادبی‌ و بهترین انتخاب برای خوانندگانی که مینیمالیستی خواندن را به شروع کتابهای بزرگ ترجیح می‌دهند.

 مریم سالاری :  کتاب های آقای اشتاین‌بک رو دوست دارم. کتاب جذاب و با درک عمیقی است. از دوستی دو شخصیت کاملا متضاد میگه و البته از بدجنسی و جورج کتاب قشنگیه دوست داشتید بخوانید.

 بنفشه بامداد:  داستانی غم‌انگیز و تاثیرگذار از بیچارگی و آوارگی مردم، ذهن را درگیر این سوال می‌کند که عامل این همه بدبختی چه کسانی هستند و تا کی ادامه خواهد داشت. آیا روزهای خوشی در انتظار بشر خواهد بود؟

 ژاسمن شاهنظري:  کتاب بسیار جالب و خواندنی است که وقتی شروع کردید زمین نمی‌گذارید

 ايماندخت مصطفوي:  جالب بود. کوتاه ولی دقیق. حتی عمیق هم میشه گفت. خوشحالم که خوندمش.

 محمدرضا نعمتی:  اشتاین بک خیلی خوب تونسته بود شخصیت‌های داستان رو توی 100 صفحه بپرورونه و کاری کنه که بشه باهاشون ارتباط برقرار کرد. مخصوصا لنی که برخلاف جثه‌ی درشتش کاملا یه کودک به نظر میومد. با توجه به حجم کم کتاب حتما توصیه می‌کنم بخونیدش. کمتر از 2-3 ساعت زمان می‌بره.

 صفورا زواران حسيني:  ترجمه نیاز به ویراستاری دارد.

 محمود اسلاميان:  "لنی" داستان شاید کودک درون همه‌ی ما باشد، از ته دل چیزی را می‌خواهیم و در آخرآن را له و لورده می‌کنیم بی‌آن‌که ظاهرا خواسته باشیم؛ در بیشتر مواقع "جورج"ی هم در کار نیست که هوایمان را داشته باشد. کتابهایی مثل این موجز برای من یادآور داستان‌های پند آموز کهن ادبیات خودمان است. کوتاه و مفید ...

 مهدي حسابي:  جالب بود