بخريد و بخوانيد ...
فرزند پنجم
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

فرزند پنجم

(The Fifth Child)
نویسنده: دوریس لسینگ (Doris Lessing)
ترجمه: کیهان بهمنی
ناشر: ثالث
سال نشر: 1401 (چاپ 10)
قیمت: 68000 تومان
تعداد صفحات: 207 صفحه
شابك: 978-600-5218-02-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 61 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.5 امتیاز با رای 10 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'فرزند پنجم':

دیوید و هریت در حالی که به سر و صدای خنده و بازی بچه‌ها در حیاط گوش می‌کردند دستان همدیگر را گرفتند و لبخند زدند. می‌توانستند در هوای خوشبختی نفس بکشند. چهار فرزند، خانه‌ای قدیمی و زیبا، و دوستان و اقوامی دوست‌داشتنی، زندگی دیوید و هریت لوات زمزمه‌ی شکوهمند زیبایی ارزش‌های پاک و دل‌انگیز زندگی به دور از هیاهوی شهر است. اما آن‌گاه که فرزند پنجم آنها به دنیا می‌آید، سایه‌ی ترسناک و پلیدی بر زندگی آرام و خوش آنها می‌افتد. بنِ غول‌پیکر با چهره‌ای کریه و زشت و با قدرتی مهارنشدنی، مملو از نفرتی خشک سینه‌های هریت را می‌درد. هریت که سعی در نگهداری از این نوزاد دارد، با مقاومت ترسناک و خشنی مواجه می‌شود که پیش‌تر حتی فکر آن را نیز نمی‌کرد. هریت پریشان به‌شدت از چیزی که به دنیا آورده است، به وحشت می‌افتد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"هریت و دیوید همدیگر را در ضیافت اداری ملاقات کرده بودند که هیچکدام هم از قبل قصد رفتن به آن را نداشتند و بلافاصله متوجه شده بودند که این ملاقات همان چیزی است که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند. آشنایی با آدمی تودار، با تفکری قدیمی، در صورتی که نخواهیم بگوییم کهنه‌پرست، مشکل‌پسند و خجالتی: اینها و کلی صفت‌های دیگر درباره‌ی خشک بودن رفتارشان، حرف‌هایی بود که دیگران درباره‌ی آنها می‌گفتند. آنها هم با سرسختی از نظر خودشان مبنی بر اینکه آدم‌های معمولی هستند و حق دارند باشند، دفاع می‌کردند و معتقد بودند نباید به این علت که در نشان دادن احساسات زیاده‌روی نمی‌کردند و چون خشک بودن رفتاری نامتعارف بود، مورد انتقاد قرار بگیرند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 وحيده دهقان:  برای کامل فهمیدن این کتاب و درکش باید حتمن کتاب بعدیش که بن در جهانه باهاش خونده بشه.

 مريم سمندري معطوف:  برخلاف توضیحات پشت جلد که از قدرت داستان در ایجاد حس وحشت در مخاطب خبر می‌دادند، تنها چیزی که حس نشد ترس و وحشت بود. پنجاه صفحه اول کتاب به کندی و مابقی خیلی راحت خونده شد.

 مريم صفوي:  نخستین کتابی که از جیره کتاب دریافت کردم. ابتدا خیلی هیجان زده بودم چون همیشه از اینکه یکی دیگه (البته یه فرد خبره) برام کتاب انتخاب کنه خوشم می آمد؛ با اینکه 24 ساعته کتاب رو خوندم اما شاهکار نبود. ایده نویسنده رو دوست داشتم چون خودم همیشه از این موضوع میترسم. پافشاری هریت رو نمیتونستم درک کنم.