بخريد و بخوانيد ...
زنان و غلبه بر فکر و خیال (جلد اول)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

زنان و غلبه بر فکر و خیال (جلد اول)

(Women Who Think Too Much: How to Break Free of Overthinking and Reclaim Your Life)
نویسنده: سوزان نولن هوکسیما (Susan Nolen-Hoeksema)
ترجمه: شقایق قندهاری
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1392 (چاپ 2)
قیمت: 52000 تومان
تعداد صفحات: 274 صفحه
شابك: 978-964-349-531-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 8 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'زنان و غلبه بر فکر و خیال (جلد اول)':

فکر و خیال بیش از حد خطرناک و ویرانگر است و از توانایی افراد در برخورد با مشکلات زندگی می‌کاهد. مردان نیز دچار فکر و خیال می‌شوند اما معمولا تعداد زنانی که دچار فکر و خیال شدید می‌شوند، دو برابر مردان است.
این مجموعه دو جلدی فکر و خیال شدید و راه‌های مبارزه با آن را بررسی می‌کند. در جلد اول، چیستی فکر و خیال و شیوه‌های غلبه بر آن و در جلد دوم، عوامل بروز فکر و خیال و راه‌های مبارزه با آن مطرح می‌شود. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"در طول چهار دهه گذشته، زنان در کسب استقلال و فرصت‌های مختلف اجتماعی رشد بی‌سابقه‌ای داشته‌اند. امروزه ما در انتخاب نوع روابط، داشتن و یا نداشتن فرزند، زمان بچه‌دار شدن، انتخاب حرفه و سبک و سیاق زندگی آزادی عمل بیشتری داریم. یعنی مجال‌ها و شانس‌هایی که برای نسل‌های پیشین حتی قابل تصور هم نبود. پیشرفت‌های علوم پزشکی ما را بیش از هر زمان دیگری تندرست کرده و به طول عمرمان افزوده است. ما به دلایل مختلفی می‌توانیم شاد و متکی به خود باشیم.
با این حال هر زمان که در فعالیت‌های روزانه وقفه‌ای به وجود می‌آید، بسیاری از ما با هجوم انواع نگرانی‌ها، افکار و هیجانات خارج از کنترل روبه‌رو می‌شویم که انرژی ما را تحلیل می‌برند. ما از فکر و خیال شدید، رنج می‌بریم؛ اسیر و گرفتار موجی از افکار و احساسات منفی می‌شویم و کارآیی و سلامتی‌مان مختل می‌شود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!