شناسنامه محصول
غلبه بر پشت‌گوش‌اندازی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

غلبه بر پشت‌گوش‌اندازی

(Overcoming Procrastination)
نویسنده: ویندی درایدن (Windy Dryden)
ترجمه: شهره نورصالحی
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1396 (چاپ 4)
قیمت: 16000 تومان
تعداد صفحات: 207 صفحه
شابك: 978-964-349-584-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'غلبه بر پشت‌گوش‌اندازی':

بعضی‌ها به قدری کارها را پشت گوش می‌اندازند که بخش‌هایی از زندگی دچار مشکلات جدی می‌شوند. در این کتاب شما با روش‌های شناسایی و مبارزه با باورهای ناسالمی که زیربنای پشت‌گوش‌اندازی هستند، آشنا می‌شوید و راه‌های کنترل و مهار آن را می‌آموزید. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
مطالب کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"یک گزارش جدید در مورد مقدار وقتی که ما در بریتانیا به هدر می‌دهیم، رقم هشداردهنده‌ای را نشان می‌دهد. به استناد این گزارش، ما به طور متوسط در هفته یک ساعت و 30 دقیقه اسیر ترافیک هستیم. 36 دقیقه در انتظار وسایل نقلیه عمومی به سر می‌بریم. یک ساعت و 24 دقیقه صرف تشریفات اداری می‌کنیم. یک ساعت و 12 دقیقه در صف مغازه‌ها و بانک‌ها می‌ایستیم. یک ساعت و 24 دقیقه در منزل دنبال چیزهای مختلف می‌گردیم. یک ساعت و 18 دقیقه بدون نتیجه، در فروشگاه‌ها در جستجوی اجناس خاصی هستیم. روی هم، هر هفته هفت ساعت و نیم از وقت خود را به شکل‌های بالا به هدر می‌دهیم که حدودا برابر است با دو سال و نیم از یک عمر متوسط.
در عین حال که ممکن است بعضی از این عوامل چندان هم تحت اختیار ما نباشند، در سایر زمینه‌ها، کنترل بیشتری بر نحوه صرف وقت خود داریم. اما آیا این وقت را عاقلانه صرف می‌کنیم؟ آیا تکلیفی را که انجامشان به نفع ماست، در همان زمانی که به نفع ماست انجام می‌دهیم؟ پاسخ این است که بعضی از ما چنین می‌کنیم و بعضی دیگر، نه. بیشتر ما کارها را پشت گوش می‌اندازیم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!