بخريد و بخوانيد ...
آخرین قصه‌گوی زمین
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

آخرین قصه‌گوی زمین

(The Last Cuentista)
نویسنده: دانا باربارا هیگرا (Donna Barba Higuera)
ترجمه: آزاده کامیار
ناشر: پرتقال
سال نشر: 1402 (چاپ 4)
قیمت: 360000 تومان
تعداد صفحات: 328 صفحه
شابك: 978-622-274-370-3
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آخرین قصه‌گوی زمین':

پترا پینیا توی دنیا هیچ نمی‌خواهد جز اینکه قصه‌گو باشد، اما دنیایش خراب می‌شود؛ چون تا چند روز دیگر ستاره‌ی دنباله‌داری به سیاره‌ی زمین برخورد خواهد کرد و باعث نابودی آن خواهد شد. فقط چند صد دانشمند و فرزندانشان از جمله پترا و خانواده‌اش انتخاب می‌شوند تا پیش از این فاجعه، سوار بر یک فضاکشتی، زمین را به مقصد سیاره‌ای دیگر ترک کنند؛ تنها کسانی که قرار است نسل انسان را ادامه بدهند.

سفر آن‌ها صدها سال طول می‌کشد و تمام این مدت را در خواب می‌گذرانند. پس از سال‌ها، پترا باید به تنهایی بار خاطرات زمین را به دوش بکشد و امیدوار باشد که می‌تواند خود و اندک دوستانش را از این فضاکشتی نجات دهد و به سیاره‌ی موعود برساند. آیا موفق خواهد شد؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"لیتا کنده‌ی پینیون را در آتش می‌اندازد. دود با آن عطر شیرینش از برابرمان می‌گذرد و می‌رود سوی آسمان پرستاره. وقتی می‌خواهد روی پتو کنار من بنشیند، زانوهایش تق‌تق صدا می‌دهند. فنجان شکلات داغ دارچینی که برای من درست کرده، این بار دست‌نخورده مانده است.

می‌گوید: "یه چیزی هست که می‌خوام تو این سفر همراه خودت ببری." دستش را در جیب ژاکتش می‌برد. "خب آخه موقع تولد سیزده‌سالگی‌ت من پیشت نیستم ..." از جیبش آویز نقره‌ای به‌شکل خورشید درمی‌آورد که وسطش سنگی صاف و سیاه قرار دارد. "اگه این رو بگیری جلوی آفتاب، نور خورشید از این سنگ ابسیدین رد می‌شه."

گردن‌بند را از دستش می‌گیرم و بالا نگه می‌دارم. اما حالا خبری از نور خورشید نیست. فقط ماه توی آسمان است. گاهی سعی می‌کنم در خیالاتم چیزهایی را ببینم که واقعا نمی‌توانم ببینم. اما مطمئنم حالا درخشش محوی را میان این سنگ می‌بینم. گردن‌بند را عقب و جلو می‌برم. وقتی از برابر چشمانم دورش می‌کنم، نور کاملا ناپدید می‌شود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!