بخريد و بخوانيد ...
هیچ‌چیز جای کتاب را نمی‌گیرد: اعترافات یک خوره کتاب
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

هیچ‌چیز جای کتاب را نمی‌گیرد: اعترافات یک خوره کتاب

(I'd Rather Be Reading: The Delights and Dilemmas of the Reading Life)
نویسنده: آن بوگل (Anne Bogel)
ترجمه: علی موسوی ده‌شیخ
ناشر: نشر مون
سال نشر: 1402 (چاپ 2)
قیمت: 140000 تومان
تعداد صفحات: 141 صفحه
شابك: 978-622-5914-67-4
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'هیچ‌چیز جای کتاب را نمی‌گیرد: اعترافات یک خوره کتاب':

در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم:

"... ما کتاب می‌خوانیم. کتاب‌ها بخشی جدانشدنی از زندگی و سرگذشت ما هستند. خواندن برای ما صرفا نوعی سرگرمی یا وقت‌گذرانی نیست؛ نوعی سبک زندگی است. از آن دسته آدم‌هایی هستیم که اگر کتاب‌هایی را در کتابخانه رزرو کرده باشید، اما قبل از آنکه به تعطیلات بروید، نوبتتان نشود، دل‌شکستگی‌تان را درک می‌کنیم، یا می‌فهمیم که اگر ناگهان در کتاب‌فروشی مستقل محله‌تان، کتاب جدید لوئیز پنی را سه روز از تاریخ انتشار رسمی ببینید، چقدر کیف می‌دهد. با این درد آشناییم که ساعت‌ها صرف خواندن کتابی می‌کنید و از آن لذت می‌برید تا اینکه با پایان‌بندی افتضاح فصل پایانی مواجه می‌شوید؛ و می‌دانیم که برخورد با کتابی کاملا مناسب در بهترین زمان ممکن چه لذتی دارد.

نمی‌شود برای همه کتاب‌خوان‌ها نسخه‌ای مشابه پیچید، چون این کار کتاب‌خوان‌ها را به دردسر می‌اندازد، اما از طرفی شادی بی‌حدی هم برایشان در پی دارد.

در این کتاب، مسئله شخصی بودنِ کتاب‌خوانی را عمیقا بررسی می‌کنیم؛ اینکه چه چیزهایی ما کتاب‌خوان‌ها را شکل می‌دهد و ما چه اثری بر کتاب‌ها داریم. چگونه خواندن، چگونگی انتخاب کتاب‌های خوب و اثرات خواندن کتاب‌های بد را کاوش می‌کنیم. بررسی خواهیم کرد که چرا ارتباطی بسیار قوی با بعضی کتاب‌ها برقرار می‌کنیم. نگاهی اجمالی به زندگی کتاب‌خوان‌های دیگر هم خواهیم انداخت و از هر دقیقه آن لذت خواهیم برد، زیرا خودمان هم از همان دسته آدم‌هاییم.

بودن در بین آدم‌هایی که مشغول خواندن‌اند، چقدر کیف دارد."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!