بخريد و بخوانيد ...
لیدی ال
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

لیدی ال

(Lady L.)
نویسنده: رومن گاری (Romain Gary)
ترجمه: مهدی غبرایی
ناشر: ناهید
سال نشر: 1402 (چاپ 13)
قیمت: 120000 تومان
تعداد صفحات: 201 صفحه
شابك: 978-964-6205-19-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'لیدی ال':

رومن گاری در این رمان دو دلداده را از میان خیل جوانان اواخر قرن پر آشوب نوزدهم برگزیده که یکی - آرمان - سودای مبارزه سیاسی را در سر می‌پروراند و دیگری - دیانا - سودایی عشق است و معشوق را به تمامی برای عشق ورزیدن می‌خواهد.

پیداست که در کشاکش عشق و مبارزه چه بسا یکی فدای دیگری می‌شود، و در این هنگامه پرغوغا پیوسته شکننده‌تر آسیب‌پذیرتر است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"پنجره باز بود. دسته گل لاله و رز بر زمینه آسمان آبی و نور تابستانی، تابلوهای ماتیس را به خاطرش می‌‎آورد؛ و حتی به نظر می‌رسید گلبرگهای زردی که بر چهارچوب پنجره افتاده‌اند به‌ظرافت از قلم‌موی استادی بزرگ تراویده‌اند. لیدی‌ال از رنگ زرد بیزار بود و تعجب می‌کرد که چگونه این گلها به آن گلدان دوره مینگ راه یافته‌اند. روزگاری گذاشتن هیچ دسته گلی در خانه بی‌اجازه و تایید او میسر نبود.

اما اینک زنی بود سالخورده و بی‌اعتنا و گوشه‌گیر. پیش از جنگ جهانی اول چندین سال یک هنرمند گل‌آرای ژاپنی را از هنرستان معروف تانی استخدام کرده بود؛ او مردی بود در کار خود بیش از حد خبره و هوشیار که درباره ترتیب هر چیزی از پیش می‌اندیشید و نقشه می‌کشید و در زمان اقتدارش گلها از آزادی و اختیار برخوردار نبودند. بعدها خود مراقبت از گلها را به‌عهده گرفت و باغهایش چه در انگلستان، چه در ایتالیا شاید از زیبایی صاحبش بلندآوازه‌تر بودند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!