بخريد و بخوانيد ...
موجودات به‌غایت باهوش
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

موجودات به‌غایت باهوش

(Remarkably Bright Creatures)
نویسنده: شلبی ون پلت (Shelby Van Pelt)
ترجمه: سوما زمانی
ناشر: میلکان
سال نشر: 1402 (چاپ 1)
قیمت: 265000 تومان
تعداد صفحات: 375 صفحه
شابك: 978-622-254-536-9
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'موجودات به‌غایت باهوش':

توا سالیوان پس از مرگ همسر، در مقام نظافتچی شیفت شب آکواریم خلیج سوول شروع به کار می‌کند. او سی سال آزگار است که با مشغول‌بودن و مشغول‌ماندن، رنج‌های خود را تاب آورده است؛ درست از زمانی که پسر هجده‌ساله‌اش، اریک، به‌شکل مرموزی در دریا ناپدید شد. زندگی توا وقتی تغییر می‌کند که با مارسلوس آشنا می‌شود؛ هشت‌پای غول‌پیکر آرامی که روزهای آخر عمر خود را در آکواریم سپری می‌متذو هوش بالای مارسلوس در تصور هیچ انسانی نمی‌گنجد. مارسلوس از آدم‌ها، همان موجوداتی که او را اسیر کرده‌اند، گریزان است. اما نجات او به دست توا، آغاز رفاقتی است که پرده از اتفاقات گذشته‌ی زندگی توا برمی‌دارد و آینده‌ای بسیار متفاوت از آن‌په هر دو تصور می‌کردند، برای‌شان رقم می‌زند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"تاریکی با من جور است. هر روز غروب منتظر می‌مانم صدای خاموشی چراغ‌های سقفی به گوش برسد و نوری نماند جز نور آکواریوم اصلی. عالی نیست؛ اما آن‌قدر که باید، خوب است. کمابیش تاریک است. مثل عمق میانی دریا. پیش‌از اینکه اسیر و زندانی شوم، آنجا زندگی می‌کردم. چیزی از آن دوران به یاد ندارم؛ اما هنوز می‌توانم جریان بی‌وقفه‌ی آب سرد را در ذهن بچشم. تاریکی در خونم جاری است.

می‌پرسید که هستم؟ نامم مارسلوس است؛ اما بیشتر آدم‌ها مارسلوس صدایم نمی‌کنند. معمولا می‌گویند: "اون پسر ..." مثلا می‌گویند: "اون پسر رو ببینین. بفرما، اینجاست. فقط پاهاش از پشت سنگ پیداست."

من هشت‌پای غول آرامم. این را از روی پلاک روی دیوار کناری آکواریومم می‌دانم. می‌دانم چه فکری در سر دارید. بله، می‌توانم بخوانم. می‌توانم کارهای زیادی انجام دهم که هیچ انتظارش را ندارید ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!