بخريد و بخوانيد ...
شبی در زمستان
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

شبی در زمستان

نویسنده: سایمن سیبگ مونیفیوری (Simon Sebag Montefiore)
ترجمه: آفاق زرگریان
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 250000 تومان  225000 تومان
تعداد صفحات: 523 صفحه
شابك: 978-600-182-789-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'شبی در زمستان':

اگر فرزندانتان مجبور شوند علیه شما شهادت بدهند، امکان دارد چه اسرار وحشتناکی را لو بدهند؟

مسکو 1945، استالین و درباریانش پیروزی بر هیتلر را جشن گرفته بودند، که صدای شلیک گلوله‌ها طنین انداخت. روی پلی در همان نزدیکی، دختر و پسر جوانی مردند.

این جنایت بود؟ خودکشی بود؟ قتلی برنامه‌ریزی شده و سیاسی بود؟ یا توطئه‌ای علیه کشور؟

فرزندانِ میهن دستگیر شدند و برای شهادت علیه خود، دوستان و پدر و مادر تحت فشار قرار گرفتند. بازجویی‌ها تحت فرمان شخص استالین آغاز گردید. این محاکمه و تعقیب افکار دهشتناک، به سرعت اسرار روابط عاشقانه و رازهای خانوادگی را در دنیایی که کوچکترین اشتباه می‌توانست به مرگ منجر شود، برملا کرد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"درست چند لحظه بعد از شلیک‌ها، وقتی نگاه سرافیما به بدن‌های بی‌جان دوستان هم‌مدرسه‌ای‌اش می‌افتد، می‌بیند سفیدی پرمانندی جسم متلاشی آن‌ها را می‌پوشاند. به پوششی از برف شبیه است، اما اکنون وسط تابستان است و بذرهای سپیدار شناورند، مانند هجوم فضاپیماهای بیگانه‌ی ریز با مانورهای بی‌نظم به هوا می‌پرند و چرخ می‌زنند، چون میلیون‌ها بالرین مست می‌رقصند، اما با سبکی غیرقابل پیش‌بینی. اهل مسکو به این پدیده "برف تابستان" می‌گویند. سرافیما تلاش می‌کند در آن غروب نمناک نفس بکشد، تلاش می‌کند ببیند.

بعدها، وقتی سرافیما شهادت می‌دهد، آرزو می‌کند کاش کم‌تر دیده بود، کم‌تر می‌دانست. یکی از پلیس‌های مستِ حاضر در صحنه با اشاره به جسدها کلمه‌ها را می‌کشد و می‌گوید: "این‌ها هربچه‌ی مرده‌ای نیستند." وقتی پلیس‌ها اوراق شناسایی قربانی‌ها و دوستان آن‌ها را می‌بینند، سعی می‌می‌کنند میزان خطر را ارزیابی کنند و تندتند پلک می‌زنند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!