بخريد و بخوانيد ...
در
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

در

(The Door)
نویسنده: ماگدا سابو (Magda Szabó)
ترجمه: نصراله مرادیانی
ناشر: بیدگل
سال نشر: 1402 (چاپ 9)
قیمت: 298000 تومان
تعداد صفحات: 478 صفحه
شابك: 978-600-7806-86-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'در':

داستان با اعتراف راوی به قتل زنی به نام امرنس آغاز می‌شود. راوی پس از این اعتراف به شرح اتفاقاتی می‌پردازد که دو شخصیت اصلی داستان را به سمت این قتل سوق می‌دهد.

راوی داستان نویسنده‌ی ممنوع‌الکاری است که پیش از شروع داستان جدیدش، ممنوع‌الکار بودنش لغو می‌شود. راوی برای اینکه با خیال آسوده به نویسندگی بپردازد، خدمتکاری استخدام می‌کند و اینگونه امرنس وارد زندگی راوی داستان می‌شود. امرنس پیرزنی است که شخصیت متفاوتی دارد و با وجود سن بالا، کارهای زیادی انجام می‌دهد و به دیگران یاری می‌رساند. امرنس خودش تصمیم می‌گیرد برای چه کسی کار کند و کارها را به همان شیوه‌ای که دوست دارد انجام می‌دهد. با گذر سال‌ها ارتباط عاطفیِ عمیق و پیچیده‌ای میان دو شخصیت اصلی داستان شکل می‌گیرد. این دو زن با وجود اینکه تلاش می‌کنند تا مرهمی بر زخم‌های کهنه‌ی یکدیگر باشند اما بیشتر به آزار هم می‌پردازند ... (برگرفته از معرفی کتاب در وب سایت کتابراه)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"من خیلی کم خواب می‌بینم. ولی هروقت خواب می‌بینم، خیس عرق، با تکانی از خواب می‌پرم. بعد به‌پشت دراز می‌کشم و صبر می‌کنم ضربان قلب هراسانم آرام‌تر شود و با خودم به قدرت جادوی حیرت‌آور شب که گرفتارش شده‌ام فکر می‌کنم. دختربچه که بودم، و نیز در جوانی، خواب نمی‌دیدم، نه خواب خوب نه خواب بد، ولی از وقتی پا به سن گذاشته‌ام توی خواب مدام با ترس‌های گذشته‌ام مواجه می‌شوم، ترس‌هایی که چون فشرده و متراکم‌اند و وحشتناک‌تر از تجاربی که در زندگی داشته‌ام، خیلی دلهره‌آورند. در واقع یک چنین چیزی که حالا با جیغ از خواب بیرونم می‌کشد هیچ‌وقت برایم اتفاق نیافتاده است.

همه خواب‌هایم تکرار یک خواب واحدند، با تک‌تک جزئیاتش، خوابی که دوباره و دوباره به سراغم می‌آید ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!