بخريد و بخوانيد ...
خواهران غریب
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

خواهران غریب

(Lisa and Lottie)
نویسنده: اریش کستنر (Erich Kastner)
ترجمه: سپیده خلیلی
ناشر: محراب قلم
سال نشر: 1400 (چاپ 2)
قیمت: 100000 تومان
تعداد صفحات: 160 صفحه
شابك: 978-600-413-135-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 100 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.75 امتیاز با رای 12 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خواهران غریب':

لوته به همراه مادرش در شهر مونیخ زندگی می‌کند. لوئیزه به همراه پدرش در وین زندگی می‌کند. این دو دختربچه بطور اتفاقی همدیگر را در یک اردوی تابستانی می‌بینند و در همان نگاه اول با دیدن یکدیگر دهانشان از تعجب باز می‌ماند. آن دو مثل سیبی هستند که از وسط به دو نیم شده باشد. آخر چطور چنین چیزی ممکن است؟!
لوته و لوئیزه به مرور متوجه می‌شوند که با یکدیگر خواهر هستند و در پایان اردوی تابستانی تصمیم عجیبی می‌گیرند. اینکه جاهایشان را با همدیگر عوض کنند. لوته به وین نزد پدرشان برود و لوئیزه به مونیخ نزد مادر …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"راستی شما می‌دانید "زه‌بول" کجاست؟ مقصودم آن دهکده کوهستانی است. "زه‌بول" در کرانه دریاچه "بول‌زه"؟ نه؟ عجیب است. از هرکس می‌پرسم نمی‌داند "زه‌بول" کجاست؟ در هر حال "زه‌بول" در کرانه دریاچه "بول‌زه"، باید در محلی باشد که از آنهایی که آن را می‌شناسند سوال نکرده‌ایم. البته این تعجبی ندارد. چنین چیزی امکان دارد.
بسیار خوب، حالا که "زه‌بول" در کرانه دریاچه "بول‌زه" را نمی‌شناسید، لابد اسم شبانه‌روزی ییلاقی بچه‌ها هم (که در این دهکده واقع شده است) به گوشتان نخورده است. آنجا یکی از معروفترین شبانه‌روزیهای دختر بچه‌هاست. حیف شد؛ ولی این هم مهم نیست. شبانه‌روزیهای بچه‌ها مثل نان‌ماشینی و گلهای صحرایی، شبیه یکدیگرند. اگر یکی از آنها را دیده باشید، می‌توانید تصور کنید که این شبانه‌روزیها مثل کندوهای بزرگ پر از زنبور هستند. صدای خنده، وراجی، قهقهه و فریاد، مانند وزوز پی در پی کندوی زنبورها قطع نمی‌شود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 آوا فروتن:  واقعا احساسی و زیبا

 زينب ابراهيمي:  عالي بود خوشم آمد

 شقايق خاتوني:  لغات سختي در آن به كار رفته و به زبان فارسي ساده نيست

 بيتا قاسمي:  سرگرم كننده بود و داستانش زيبا بود

 فائزه توني:  كتاب قشنگي بود