بخريد و بخوانيد ...
هنر نامطمئن بودن
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

هنر نامطمئن بودن

(The Art of Uncertainty: How to Live in the Mystery of Life and Love It)
نویسنده: دنیس مریت جونز (Dennis Merritt Jones)
ترجمه: فرناز فرود
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1401 (چاپ 6)
قیمت: 99000 تومان
تعداد صفحات: 247 صفحه
شابك: 978-600-182-063-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 16 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'هنر نامطمئن بودن':

شاید در نتیجه‌ی دشواری‌ها به خوبی آموخته باشیم آن قدر که فکر می‌کردیم، اختیاردار زندگی‌مان نیستیم؛ به ویژه اگر از آن اشخاصی بوده‌ایم که با وجود انجام همه‌ی کارهای "درست" باز هم زندگی‌مان جلوی چشم‌مان فرو پاشیده است.
چه می‌شود اگر یاد بگیریم با "نمی‌دانم" آسوده باشیم و این امکان را غنیمت بشماریم که آینده سرشار از رمز و راز، شور و شوق و فرصت‌های بی‌شمار است؟
چه می‌شود اگر کشف کنیم الگویی نو می‌تواند رضایت‌بخش‌تر از الگوی آشنای ما باشد؟
عاشقانه همراه با "من نمی‌دانم" زندگی کردن، هنری است که همه‌ی ما می‌توانیم در آن مهارت بیابیم و کتاب "هنر نامطمئن بودن" راهنمای بسیار مناسبی در این زمینه است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با عنوان "رسیدن به لبه‌ی نامطمئن بودن؛ با فشار رنج یا کشش امکانات" با این جملات آغاز می‌شود:
"خوشبختانه در چند سال گذشته دسته‌ای گنجشک مرتب به لانه‌ای که زیر سقف ایوان‌مان ساخته‌اند، برمی‌گردند؛ پناه امنی برای آن‌ها است. من و همسرم می‌توانیم لانه را از پنجره‌ی آشپزخانه که فقط سه متر از آن‌جا فاصله دارد، ببینیم. باید اعتراف کنم با این‌که خیلی کثیف‌کاری می‌کنند، آن‌قدر از تماشای‌شان لذت می‌بریم که این را هزینه‌ای ناچیز، به‌شمار می‌آوریم. پدر و مادر بچه گنجشک‌ها لانه را با تکه‌چوب، علف، پر و تقریبا هر چیز دیگری که بتوانند پیدا کنند، محکم می‌کنند و به این ترتیب انتظار تولد نسلی جدید از استادان بالدار را می‌کشند. آن‌ها را استاد می‌نامم، زیرا مشاهده‌ی جوجه‌هایی ناتوان که به پرنده‌هایی پروازکنان تبدیل می‌شوند ، یادآور این نکته است که آمدن به لبه‌ی ناشناخته و با سرخوشی، خود را به رمز و راز زندگی سپردن (که در واقع به معنای وارستگی است) چه معنایی دارد و نیازمند چه شرایطی است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!