شناسنامه محصول
افسانه‌های اقوام ایرانی

افسانه‌های اقوام ایرانی

نویسنده: عبدالصالح پاک (گردآوری و بازنویسی) 
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 11500 تومان
تعداد صفحات: 302 صفحه
شابك: 978-600-182-068-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'افسانه‌های اقوام ایرانی':

کشور ایران سرزمینی گسترده است که از تنوع قومی و نژادی فراوانی برخوردار است. همین خصوصیت، دلیلی‌ست بر گونه‌گونی انواع افسانه‌ها.
هر یک از افسانه‌های این کتاب، بخشی از حیات فرهنگی و جلوه‌ای از سبک تفکر و نگاه اقوام مختلف ایران به مقوله هستی و زندگی‌ست. هرچند زادگاه اصلی افسانه‌ها خیال زاینده نوع بشر است و به نقطه‌ای از جهان تعلق ندارد.
افسانه‌های این کتاب نشان‌دهنده‌ی خاستگاه‌ها، آرزوها، شکست‌ها و شادی‌های اقوام گوناگون ایران است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان "یک خواهر و هفت برادر" با این جملات آغاز می‌شود:
"یکی بود، یکی نبود، غیر از خدا هیچ‌کس نبود.
در زمان‌های خیلی قدیم زن و مردی بودند که همدیگر را خیلی دوست داشتند. چرا؟ چون زن هفت پسر برای مرد به دنیا آورده بود و همسایه‌ها برای داشتن این هفت پسر به‌شان حسودی می‌کردند.
یک روز برادرها به مادرشان گفتند: "باید برامون یه خواهر دنیا بیاری! اگه برامون یه خواهر دنیا نیاری، ما از این‌جا می‌ریم."
مدت‌ها گذشت؛ مادرشان باردار شد و وقت زایمانش رسید.
پسرها گفتند: "ما می‌ریم شکار؛ اگه بچه دختر بود، یه لنگه کفش به در آویزون کن و اگه پسر بود، تیر و کمون! اگه پسر بود، دیگه برنمی‌گردیم خونه."
این را گفتند و رفتند.
بالاخره مادر، دختری زیبا که صورتش مثل خورشید می‌درخشید دنیا آورد و لنگه کفشی به در خانه آویزان کرد؛ اما همسایه‌ها که با آن‌ها لج بودند، لنگه کفش را با تیر و کمان عوض کردند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!