بخريد و بخوانيد ...
شناخت محیط‌زیست (قدم اول)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

شناخت محیط‌زیست (قدم اول)

(Ecology for Beginners)
نویسنده: استفن کرول (Stephen Croall)
ترجمه: بهرام معلمی
ناشر: شیرازه
سال نشر: 1391 (چاپ 2)
قیمت: 50000 تومان
تعداد صفحات: 163 صفحه
شابك: 978-964-7768-14-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (2 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'شناخت محیط‌زیست (قدم اول)':

شناخت محیط‌زیست بر زندگی تک تک ما بر کره خاکی تاثیر می‌گذارد. هوایی که تنفس می‌کنیم، غذایی که می‌خوریم و تکنولوژی‌هایی که به کار می‌بریم. همه و همه ارتباط تنگاتنگی با محیط‌زیست ما دارند و به این معنا حفاظت محیط‌زیست می‌بایست در زمره نگرانی‌های محوری همه ما باشد.
کتاب حاضر با یادآوری گستره موضوعاتی که ذیل این مدخل یعنی شناخت محیط‌زیست قرار می‌گیرند، قدم اولی است برای خواننده‌ای که بخواهد به زبان ساده با مشکلات زیست محیطی ناشی از زندگی صنعتی، ازدیاد جمعیت و گسترش فقر که جهان امروز با آن مواجه است، آشنا شود. همچنین در این کتاب به راه‌حل‌های جایگزینی که در صورت اتخاذ می‌توانند مانع روند قهقرایی از بین رفتن محیط‌زیست شوند نیز اشاره شده است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 صفورا زواران حسيني:  این ستاره‌ها برای فارسی شده این کتاب است نه اصلش. اشکالات ترجمه از عنوان کتاب بگیر تا متنش، کیفیت بسیااااااااااااااار بد چاپ آن هم برای کتابی که این قدر تصویر دارد و ... کلا کتاب را حرام کرده ناشر محترم. در مورد خود اصل کتاب هم به درد بخور بودنش آن هم بعد از این همه سال که از تاریخ انتشارش گذشته، جالب است. یک دلیلش به نظرم به خاطر سیر تاریخی ست که گفته. فصل های آخر که به ماجراهای معاصر می رسد معلوم است که از دنیای روز عقب است.