شناسنامه محصول
سیاه‌دل
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

سیاه‌دل

(Inkheart)
نویسنده: کورنلیا فونکه (Cornelia Funke)
ترجمه: شقایق قندهاری
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1391 (چاپ 2)
قیمت: 8500 تومان
تعداد صفحات: 587 صفحه
شابك: 978-964-391-410-3
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (2 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سیاه‌دل':

مگی نمی‌داند چرا هیچوقت پدرش برایش با صدای بلند کتاب نمی‌خواند. شغل مو، پدر مگی، تعمیر کتاب‌های قدیمی است و خب اینکه آدمی اینهمه با کتاب سر و کار داشته باشد اما برای دخترش کتاب نخواند کمی عجیب به نظر می‌رسد!
اما وقتی کاپریکورن و دوستان تبهکارش سر و کله‌شان پیدا می‌شود تا کتاب “سیاه‌دل” را از مو بدزدند، مگی تازه متوجه می‌شود که چرا پدرش با صدای بلند کتاب نمی‌خواند، چه بر سر مادرش آمده و …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آن شب باران آمد؛ بارانی بسیار زیبا که نم‌نم با نجوا می‌بارید. حتی پس از گذشت سالیان سال، فقط کافی بود مگی چشمانش را ببندد تا از نو صدای باران را بشنود، درست مثل انگشتر ظریف و کوچکی که آرام آرام روی شیشه پنجره ضربه می‌زد. در آن تاریکی، سگی که معلوم نبود کجاست پارس می‌کرد، و مگی، با اینکه بارها و بارها در جایش غلت می‌زد، خوابش نمی‌برد.
مگی کتابی را که می‌خواند، زیر بالش گذاشته و کتاب چنان خود را به گوش او چسبانده بود که انگار می‌خواست مگی را وسوسه کند به سراغش برود. اولین باری که پدرش کتابی را زیر بالش او دید، سربه‌سرش گذاشته بود و گفته بود: "حتما خوابیدن با یک چیز سفت مستطیل‌شکل زیر سرت باید خیلی دلپذیر باشد. خودت بگو، قبول کن، حتما شب‌ها کتاب خودش داستان را زیر گوش تو زمزمه می‌کند!"
مگی گفته بود: "آره، بعضی وقت‌]ا همین‌طور است، اما فقط به بچه‌ها جواب می‌دهد." مو هم با شنیدن این حرف به بینی‌اش تابی داده بود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 نیره احمدیان:  کتاب مجموعا 59 فصل دارد. من الان فصل 32 هستم. توی این سی و دو فصل تنها جمله‌ای که زمزمه کردم این است: حیف وقتی که برای خواندن این کتاب گذاشتم!!! این کتاب اصلا مناسب این لیست نیست: قبل از 25 سالگی! این کتاب را باید به بچه‌های کلاس اول و دوم ابتدایی پیشنهاد داد که قبل از کلاس سومشان بخوانند آن هم برای اينکه روان‌خوانی فارسی را یاد بگیرند. من عادت وحشتناکی دارم که هر کتابی را که شروع می‌کنم هرچه قدر هم که بد باشد باید به صفحه آخر برسانم. اگر اینطور نبود همین حالا دست از خواندن می‌کشیدم.