بخريد و بخوانيد ...
مقابله با بحران میانسالی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مقابله با بحران میانسالی

(Coping With A Mid-life Crisis)
نویسنده: درک میلن (Derek Milne)
ترجمه: حسین مسنن فارسی
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1389 (چاپ 1)
قیمت: 65000 تومان
تعداد صفحات: 204 صفحه
شابك: 978-964-349-763-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 8 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (1 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مقابله با بحران میانسالی':

میانسالی یکی از دوره‌های مهم زندگی است. دوره‌‌ای که ویژگی‌های جسمی و روحی انسان تغییرات محسوسی می‌کند. دوره‌ای که اگر هرکس آن را بشناسد و درک کند، به راحتی تغییرات جسمی، روحی و روانی خود را کنترل خواهد کرد. این کتاب حاوی پیشنهادهایی عملی و روشن است تا زندگی پیش روی میانسالان را با درک و هوشیاری بهبود بخشد. همچنین با خواندن این کتاب می‌توانید علاوه بر آشنایی بیشتر با فرآیند تغییر در میانسالی، از این تغییرات در جهت تکامل خویش بهره ببرید. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با عنوان "زمینه بحران شما" با این جملات آغاز می‌شود:
"مفهوم جنگ برای بقا که داروین روی آن تاکید داشت همیشه در یک زمینه خاص اتفاق می‌افتد. در یک زمان خاص، یک مکان خاص یا فضایی که از نظر شخصی مهم است. در نظریه‌ای که او در مورد رشد و نمو انسان داده، واژه "زمینه" اهمیت زیادی دارد. همچنین تصور یک بحران شخصی بدون توجه به زمینه‌ای که فرد را در بر گرفته مشکل است. زمینه‌هایی مانند: مشکلات فرد در ارتباط با اطرافیان یا تغییرات عمده در خانه یا شغل. ما بازیگرانی هستیم که نمی‌توانیم بدون صحنه بازی کنیم.
نکته دیگری که در نظریه داروین اهمیت دارد، راه و روشی است که ما برای سازگار شدن با محیط‌مان پیدا می‌کنیم. طبق نظر داروین در مورد تکامل، بین تلاشی که ما برای سازگاری می‌کنیم و محیطی که به ما اجازه سازگاری و همخوان شدن می‌دهد ارتباط وجود دارد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!