شناسنامه محصول
چگونه به خودباوری برسیم
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

چگونه به خودباوری برسیم

(How to Accept Yourself (Overcoming Common Problems))
نویسنده: ویندی درایدن (Windy Dryden)
ترجمه: مینا اخباری‌آزاد
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1388 (چاپ 1)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 274 صفحه
شابك: 978-964-349-719-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 31 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'چگونه به خودباوری برسیم':

خودباوری پیش از آنکه تلاشی دائمی به سوی تغییر و پیشرفت باشد، هنر پذیرفتن خودتان است، خود شما همان‌طور که هستید و با همه نقاط قوت و ضعفی که دارید.
خودباوری در بطن شادی‌ها وجود دارد، زیرا تا زمانی که نتوانید خودتان را به عنوان انسان بپذیرید، نمی‌توانید به خشنودی حقیقی برسید. ویندی درایدن پروفسور در زمینه تحقیقات روان‌درمانی و نویسنده بسیاری از کتاب‌های خودباوری، با بهره‌گیری از روش‌های عملی، حقیقی، آسان و نشاط‌آور به هر فردی که می‌خواهد خود را از شر حس اضطراب عدم اعتماد به نفس و نارضایتی خلاص کند کمک می‌کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"نمی‌خواهم بگویم که همه مشکلات روان‌شناختی می‌توانند نشانه‌ای از کمبود اعتماد به نفس (یا آنچه که من در این کتاب به عنوان خودکم‌بینی از آن یاد می‌کنم) باشند. اما بسیاری از آنها چنین هستند و همین موضوع، دلیل من برای نگارش این کتاب است. به هر حال مشکلات ناشی از خودکم‌بینی به شکل‌های بسیار متفاوتی ظاهر می‌شوند و در این فصل آغازین جنبه‌های مختلف این نگرش ناتوان‌کننده (نسبت به خودتان) را بررسی می‌کنیم.
ظهور خودکم‌بینی در مشکلات عاطفی رایج
در این فصل هشت نوع مشکل عاطفی رایج را در نظر می‌گیرم و در این باره بحث می‌کنم که در چه شرایطی خودکم‌بینی سبب ایجاد هریک از این مشکلات می‌شود. می‌خواهم از همین ابتدا تاکید کنم که من نمی‌گویم خودکم‌بینی تنها عاملی است که در همه مشکلات وجود دارد و نه اینکه لزوما عامل مداخله‌گر است؛ اگرچه می‌تواند چنین هم باشد. بلکه می‌خواهم نشان دهم که خودکم‌بینی در بسیاری از مسائل به‌وجود می‌آید و اگر می‌خواهید از جنبه روان‌شناختی زندگی سالمی داشته باشید خودکم‌بینی آشکارا در رسیدن به خواسته‌هایتان تداخل ایجاد خواهد کرد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 سارا ايزدي:  اولش فکر کردم که خوندنش فایده‌ای نداره اما وقتی خوندمش و تمرین‌هاشو انجام دادم تاثیراتشو حس کردم. واقعا بهش احتیاج داشتم. فکر نمی‌کردم کتابی که خوم انتخاب نکرده بودم انقدر بتونه برام مناسب باشه

 مريم سمندري معطوف:  یک بار خوندنش ضرر نداره.