شناسنامه محصول
با من بمان (تا تو هستی / نبودی اگر تو)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

با من بمان (تا تو هستی / نبودی اگر تو)

(If Only It Were True)
نویسنده: مارک لوی (Marc Levy)
ترجمه: مهوش خرمی‌پور
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 231 صفحه
شابك: 978-600-182-610-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 119 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.56 امتیاز با رای 27 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'با من بمان (تا تو هستی / نبودی اگر تو)':

آرتور و لورن عاشق هم هستند و با یکدیگر زندگی می‌کنند. خب، البته ماجرا به این سادگی‌ها هم نیست. لورن یک روح است، روحی که عاشق آرتور شده. و آرتور تنها کسی است که می‌تواند روح لورن را ببیند. اما موضوع از این هم پیچیده‌تر است. لورن نمرده، بلکه بر اثر تصادفی به کما رفته و جسد او که با کمک دستگاه‌های مختلف زنده نگه داشته شده بر روی تخت بیمارستانی در همین نزدیکی‌ها ماه‌هاست که بی‌حرکت آرمیده است.
(از روی داستان این کتاب یک فیلم سینمایی نیز ساخته شده است)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"ساعت پنج و نیم صبح زنگ ساعت کوکی در اتاقی که نور زیبای گرگ‌ومیش صبحگاهی سانفرانسیسکو در آن موج می‌زند به صدا درمی‌آید و در فضای اتاق طنین می‌اندازد.
اما لورن روی تختخواب دونفره‌ی بزرگ در حالی که خود را زیر پتو پنهان کرده هنوز هم خواب است و سگ او کِلی هم روی زمین در گوشه‌ی فرش با دست و پای باز خوابیده است.
اولین چیزی که در آپارتمان لورن به چشم می‌آید فضای بسیار بزرگ آن است. آپارتمان او در طبقه‌ی بالای یک ساختمان سبک ویکتوریایی در گرین‌استرین واقع است. یک آپارتمان به سبک کلاسیک آمریکایی با پذیرایی بسیار بزرگ، آشپزخانه اوپن، اتاق رختکن، یک اتاق‌خواب و حمام بزرگ و پنجره‌دار. پارکت کف حمام به رنگ سفید و سیاه و با طرح شطرنجی رنگ شده است. چند تابلوی طراحی قدیمی که لورن از گالری خیابان یونیون آن‌ها را تهیه کرده بود زینت‌بخش دیوارهای سفید شده‌اند. لورن حکاکی زیر سقف‌ها را که به شکل برگ بودند، با رنگ کاراملی روشن رنگ کرده بود که برجسته‌تر جلوه می‌کردند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 آزيتا كرمي‌پور:  " داستان پيچيده روح انسان و آنچه كه در كما اتفاق مي افتد" ، موضوع بسيار جذاب است و با وجودي كه آخر داستان خوب تمام مي شود ولي اين كه لورن پس از به هوش آمدن آرتور را نمي شناسد به خواننده كمك مي كند كه داستان را باور كند. و نويسنده در رساندن پيام متن كتاب موفق مي شود. "هيچ چيزي ناممكن نيست، اين تنها ذهن محدود ماست كه نمي تواند برخي چيزها را دريابد."

 مجتبي ريگستاني‌فرد:  پس از مطالعه‌ی کتاب، از این نویسنده فرانسوی خوشم آمد و با جست‌وجوی اینترنتی، دو کتاب دیگر از او دیدم و سفارش دادم. و با تعجب و خسارت! دیدم که هر دو کتاب، دو ترجمه‌ی دیگر هستند از «تا تو هستی» از دو مترجم و ناشر دیگر.
و درود فرستادم به روان موازی‌کارها!
ضمناً فیلم «just like heaven» با شرکت «ریس ویترسپورن» و «مارک رافالو» هم از روی این کتاب ساخته شده و به شیرینی متن اصلی‌ست!

 معصومه اطيابي:  خیلی کتاب زیبایی بود تقریبا دو روزه آن را تمام کردم و با ولع تا آخرش را خواندم. ممنونم از ارسال این کتاب

 پريا كريمي:  برای پر کردن اوقات فراقت کتاب بسیار عالی ای بود.

 حميده محمدي:  هميشه بايد كتابهايي رو كه قبلا فيلم‌هاشون رو ديدي بخونی. اين اصل يكطرفه است. من عاشق قسمتهايي هستم كه تو فيلم جا نشدن، يا تغيير كردن. مثلا تو اين كتاب اون دزد و پليس‌بازی‌ها كلهم تو فيلم نگنجيده بود درحاليكه بنظر من خيلي هيجان انگيز بود بطوريكه آخر قصه رو هم صد در صد متمايز كرد

 فرح گلدوست:  مترجم مقدمه‌اي - هر چند كوتاه - درباره نويسنده و كتاب او ارائه نكرده است. فقط در قسمت شناسنامه كتاب، اين اثر در بين داستان‌هاي فرانسه در قرن بيستم قرار گرفته است. (شايد بهتر بود اين مقدمه ارائه مي‌شد!)

 مجتبي ميرزا محمد:  کاش کارگردان سریال پنج کیلومتر تا بهشت لااقل این کتاب را می خواند و نامه های لی لی را و بسنده نمی کرد به ایرانیزه کردن یک فیلم !!!

 ارمغان علوي:  داستان اغراق شده و غیرقابل قبول بود و تاثیر خاصی روی من نداشت. چیزی هم از آن یاد نگرفتم. در مجموع نپسندیدم! برعکس همه کتاب هایی که تاکنون از شما دریافت کرده ام....

 گلسا حيدري:  ياد رمانهاي دانيل استيل افتادم.مناسب حال و هواي جوانيم.الان ديگه جور ديگه اي ميطلبه انگاري.

 مريم بابك‌كيا:  ویراستاری بسیار بد - سوژه تکراری - اقتباس از کتابهای دیگر