بخريد و بخوانيد ...
ربات مخفی: نخستین سال انسان بودنم
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ربات مخفی: نخستین سال انسان بودنم

(Undercover Robot My First Year As Human)
نویسنده: دیوید ادموندز، برتی فریزر 
ترجمه: میثم محمدامینی
ناشر: نشر نو
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 80000 تومان
تعداد صفحات: 231 صفحه
شابك: 978-600-490-303-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ربات مخفی: نخستین سال انسان بودنم':

روز اول مدرسه است. در جمع شاگردان یک نفر تازه‌وارد هست. دختری ظاهرا خجالتی به نام داتی که حرکات و رفتارش بفهمی‌نفهمی عجیب و غریب است. او تمام تلاشش را می‌کند که فقط یک بچه معمولی باشد اما از پس چنین کار ساده‌ای هم برنمی‌آید و دائم خرابکاری می‌کند. البته خیلی تقصیر خودش نیست، تقصیر رازش است. داتی یک راز بزرگ دارد، رازی که صد میلیون دلار می‌ارزد! او انسان نیست. راستش او یک ربات انسان‌نما است. این را هیچ‌کس نباید بفهمد. دست‌کم تا یک سال ...

ربات مخفی داستانی است بامزه، و در عین حال مقدمه‌ای است عالی برای آشنایی با اندیشه‌های فلسفی درباره هوش مصنوعی، اخلاق، هویت، ذهن، آگاهی و ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"از درِ مدرسه که می‌رفتم تو، سرم را برگرداندم و نگاهی انداختم به انسانی که کلید ورودم به "زندگی" را فشار داده بود. من او را "بابا" صدا می‌زنم. بابا، بعد از اینکه 13 عکس ازم گرفت، بغلم کرد و برایم در روز اول مدرسه آرزوی موفقیت کرد.

قد بابا 184 سانتی‌متر است و موهای فرفری پرپشتی دارد که زمانی قهوه‌ای بودند، اما حالا 63% خاکستری است. چشم‌های آبیِ روشنش خیلی وقت‌ها کاملا بازِ باز است، که مطابق داده‌های من درباره حالات چهره، معمولا نشانه عصبانیت یا تعجب است. اما چون ساعت‌ها در آزمایشگاه پیش او بوده‌ام، می‌دانم که به طور کلی آرام و خونسرد است. بابا به طور میانگین هر 32 ساعت یک بار از کوره درمی‌رود که برای یک انسان کم به حساب می‌آید ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!