بخريد و بخوانيد ...
تب 1793
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

تب 1793

(Fever 1793)
نویسنده: لوری هالس اندرسون (Laurie Halse Anderson)
ترجمه: محسن خادمی
ناشر: چشمه
سال نشر: 1400 (چاپ 2)
قیمت: 95000 تومان
تعداد صفحات: 300 صفحه
شابك: 978-622-95889-4-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تب 1793':

تابستان سال 1793 است و روزهای متی کوک به زندگی در کنار مادر و پدربزرگ، کار در قهوه‌خانه‌ی خانوادگی و رویای گسترش آن می‌گذرد. اما ناگهان خیابان‌های فیلادلفیا با پشه و شایعات تب زرد پر می‌شود. بیماری همه‌گیر می‌شود و زندگی و رویاهای متی را دگرگون می‌کند.

متی فرصتی برای عزاداری یا ناامیدشدن ندارد. حالا رویاهایش رنگ تازه‌ای به خود گرفته است: مبارزه برای زنده ماندن و ساختن یک زندگی تازه. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"16 اوت، 1793

با صدای وزوز پشه در گوش چپم و صدای گوش‌خراش مادر در گوش راستم از خواب بیدار شدم.

"زودباش بلند شو!"

مادر کرکره‌ها را ناگهان بالا داد و گرمای آفتاب به اتاق‌خواب‌مان سرازیر شد. اتاق بالای قهوه‌خانه‌مان کوچک بود. دو تا تخت و یک کمد دست‌شویی و یک صندوق چوبی با نوارهای چرمی سابیده تقریبا آن را پر کرده بود. مادر که دادوبیدادکنان این‌طرف و آن‌طرف می‌رفت، اتاق کوچک‌تر هم به نظر می‌رسید.

دوباره شروع کرد: "بلند شو ماتیلدا. تموم روز رو خوابیدی." مادر شانه‌ام را تکان داد. "پلی دیر کرده، کلی هم کار هست که باید انجام بدیم."

پشه‌ی پرسروصدا مثل برق بین من و مادر در رفت‌وآمد بود. زیرِ پتوی نازک شروع کردم عرق کردن. یکی دیگر از روزهای گرم ماه اوت در راه بود. یکی دیگر از روزهای طولانی و گرم ماه اوت. یکی دیگر از روزهای طولانی و گرم و کسل‌کننده و بسیار بد ماه اوت ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!