بخريد و بخوانيد ...
سیسو: هنر شجاعت فنلاندی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

سیسو: هنر شجاعت فنلاندی

نویسنده: یوآنا نولاند 
ترجمه: نوشین سلیمانی
ناشر: ثالث
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 180000 تومان
تعداد صفحات: 236 صفحه
شابك: 978-600-405-772-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 10 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سیسو: هنر شجاعت فنلاندی':

سیسو راز موفقیت فنلاندی‌هاست. مردم فنلاند هم رازدارند و آن را فاش نمی‌کنند. ولی همیشه راهی برای کشف پنهان‌ترین رازها نیز وجود دارد. در این کتاب شیوه‌های مواجهه فنلاندی‌ها با مشکلات، راه‌های رسیدن به موفقیت و آرامش و شادی و البته روش آن‌ها برای کشف و حفظ مسیر درست، تحمل سختی‌ها و ... بیان شده است. همه این‌ها را می‌توان در مجموع در سیسو خلاصه کرد؛ اصطلاحی خاصِ فنلاندی‌ها که هیچ‌گاه چیزی درباره آن از زبان خودشان نخواهید شنید. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"مانند بسیاری از ساختارهای فرهنگی که از ازل در ذهن نقش بسته‌اند، نقطه آغاز مشخصی را نیز نمی‌شود برای سیسو قایل شد. اما چطور می‌توان از بین این کلاف، آن نخ مورد نظر را بیرون کشید؟ باید از کجا شروع کرد؟ سیسو سال‌ها همچون رازی شیرین در دل نگه داشته شده؛ آن‌قدر که رمزگشایی‌اش مستلزم بررسی موشکافانه‌ای خواهد بود.

وقتی به یکی از دوستان خوبم گفتم این کتاب را می‌نویسم، گفت: "این از زیباترین چیزهایی است که می‌توانستی به کسی بگویی، این‌طور نیست؟ که بگویی آن‌ها سیسو را دارند. هنوز نخستین باری را که پدر و مادرم این را به من گفتند، به یاد دارم."

نیرویی ناگزیر و همه‌جا حاضر

برای هر بزرگ‌شده‌فنلاندی، مفهوم سیسو به طور نادیدنی‌ای همه‌جا حضور دارد. همان‌طور که از خلق و خوی ملی‌مان پیداست، بیش‌تر به آن عمل می‌کنیم تا این‌که درباره‌اش حرف بزنیم اما جایگاهش در قلب ما تغییر نمی‌کند. برخی حتی می‌گویند محال است پیش از درک کردن سیسو بتوان فنلاند و فنلاندی را فهمید ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!