شناسنامه محصول
کتاب فیلسوفان مرده
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کتاب فیلسوفان مرده

(The Book of Dead Philosophers)
نویسنده: سایمون کریچلی (Simon Critchley)
ترجمه: عباس مخبر
ناشر: مرکز
سال نشر: 1391 (چاپ 2)
قیمت: 74500 تومان
تعداد صفحات: 363 صفحه
شابك: 978-964-213-144-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کتاب فیلسوفان مرده':

این کتاب به ما می‌گوید که فلاسفه چگونه مرده‌اند و در زمینه‌ی نگرش مناسب در قبال مرگ و مردن، چه چیزهایی را می‌توانیم از فلسفه یاد بگیریم. کریچلی می‌گوید امید من توفیق در بازتاباندن گفته‌ی آغازین مونتنی یعنی "ثبت انواع مرگ‌ها همراه با حاشیه‌نویسی است". شرط می‌بندم که با یادگیری چگونه مردن می‌توانیم به چگونه زندگی کردن بیندیشیم.
کتاب شامل مدخل‌هایی کوتاه و گاه بسیار کوتاه درباره‌ی فیلسوفان مختلف است که شیوه‌ی مرگ آن‌ها را باز می‌گوید و غالبا این شیوه‌ها را با اندیشه‌های محوری آن‌ها مرتبط می‌کند.
این مدخل‌ها را می‌توان از آغاز تا پایان به‌طور منظم یا به صورت گلچین خواند. چنانچه از آغاز تا پایان خوانده شود، مجموعه‌ی انباشت‌شونده‌ای از مضمون‌ها پدیدار شوند، که بر نقش فلسفه در یاد دادن چگونه مردن و چگونه زندگی کردن چیزی بیفزاید. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
کتاب با "مدخلی" با عنوان "یادگیری چگونه مردن - سقراط" اینگونه آغاز می‌شود:
"این تلقی وجود دارد که فلسفه با محاکمه و مرگ سقراط آغاز می‌شود، که بر مبنای اتهامات دروغین میلتوس، آنوتوس و لوکون به مرگ محکوم شد. دو اتهام علیه او مطرح شده بود: به فساد کشیدن جوانان آتن، و رعایت نکردن حرمت خدایان شهر. بنا به گزارش افلاتون اتهام سومی نیز وجود دارد و آن این است که سقراط خدایان "جدید" خودش را به جامعه معرفی کرده است. صرف‌نظر از این که حقیقت اتهام اخیر چه باشد، سقراط همواره ادعا می‌کرد که از خدای خودش پیروی می‌کند، یعنی همان چیزی که سیسرون آن را یک "چیز آسمانی" می‌نامید: یک خدا یا روح شخصی، چیزی که شاید بتوانیم به آن به مثابه‌ی وجدان بیندیشیم. اما دایمون سقراط نوعی "ندای درونی" نبود، بلکه نشانه یا فرمانی بیرونی بود که می‌توانست به ناگهان او را در مسیرهای‌اش متوقف کند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید در اینجا بیابید.

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!