بخريد و بخوانيد ...
استخوان خوک و دستهای جذامی

استخوان خوک و دستهای جذامی

نویسنده: مصطفی مستور (Mostafa Mastoor)
ناشر: چشمه
سال نشر: 1401 (چاپ 39)
قیمت: 38000 تومان
تعداد صفحات: 82 صفحه
شابك: 964-362-197-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 48 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (2.61 امتیاز با رای 36 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'استخوان خوک و دستهای جذامی':

داستان زندگی ساکنین یک ساختمان ۱۷ طبقه به نام برج خاوران که هر کدام مشکلات خود را دارند. دانیال با دغدغه‌های فلسفی‌اش، حامد دانشجوی عکاسی که بین عشق مهناز و نگار مانده، نوذر که به خاطر پول دست به هر جنایتی می‌زند، محسن و سیمین که در حال طلاق هستند و آینده دختر کوچک‌شان درنا معلوم نیست، دکتر مفید و همسرش افسانه که دنبال اهداکننده مغز استخوان به پسر رو به مرگشان، الیاس هستند، سوسن که پس از سال‌ها بدکارگی به خاطر امرار معاش، عشق را با شاعری به نام کیانوش تجربه می‌کند، پریسا که در یک مهمانی مورد تجاوز قرار گرفته و از آینده ناامید است، و آدم‌هایی از این دست که در آخر همه به رستگاری می‌رسند ... (برگرفته از توضیحات درباره کتاب در سایت ویکی‌پدیا)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شب، پنجره‌ی رو به خیابان آپارتمانی در طبقه‌ی چهاردهم برج مسکونی خاوران ناگهان باز شد و مردی - اسمش دانیال - انگار کله‌اش را آتش زده باشند، رو به خیابان جیغ کشید:
"اون پایین دارید چی‌کار می‌کنید؟ با شما هستم! با شما عوضی‌ها که عینهو کرم دارید تو هم می‌لولید. چی خیال کردید؟ همه‌تون، از وکیل وزیر گرفته تا سپور و آشپز و پروفسور، آخرش می‌شید دو عدد. خیلی که هنر کنید، خیلی که خبر مرگ‌تون به خودتون برسید، فاصله‌ی دو عددتون می‌شه صد. صدام رو می‌شنفید؟ می‌شید یه پیرمرد آب زیپوی عوضی بوگندو. کافیه دور تند نگاش کنید. همین‌که دور تند نیگاش کردید می‌فهمید چه گندی زده‌ید. می‌فهمید چه چیز هجو و مزخرفی درست کرده‌ید. حالا با این عجله کدوم جهنمی قراره برید؟ قراره چه غلطی بکنید که دیگرون نکرده‌ند؟ واسه‌ی چی سر یک مستطیل یا مربع خاکی دخل هم رو در می‌آرید؟ بدبخت‌ها! شما به خودی خود بدبخت هستید، دیگه واسه چی اوضاع رو بدتر می‌کنید؟" …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 پرستو محمدي:  برام جالب بود. ولی کارای دیگه‌ی آقای مستور رو بیشتر دوس داشتم.

 صبا گيلك: 
خدای من چقدر پایان کتابهای آقای مستور پشیمونم می‌کنه
تمام کتاب عالی ولی نتیجه‌گیری 2 صفحه‌ای ته کتاب ک اصرار داره مثل کتابای مذهبی باشه زده میکنه منو