بخريد و بخوانيد ...
اقتصاد به زبان خودمان (1- مقدمات)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اقتصاد به زبان خودمان (1- مقدمات)

(Economics for Everyone: A Short Guide to the Economics of Capitalism)
نویسنده: جیم استنفورد (Jim Stanford)
ترجمه: آرش حسینیان
ناشر: پژواک
سال نشر: 1399 (چاپ 3)
قیمت: 18000 تومان
تعداد صفحات: 111 صفحه
شابك: 978-600-6299-06-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 7 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اقتصاد به زبان خودمان (1- مقدمات)':

نسخه‌ی اصلی کتاب جیم استنفورد، مشتمل بر پنج بخش و 27 فصل است و در 350 صفحه منتشر شده. به نظر می‌رسد مترجم و ناشر ایرانی تصمیم گرفته‌اند کتاب را در پنج جلد (هر جلد حاوی یک بخش از کتاب) منتشر کنند.
بنابراین کتاب حاضر در حقیقت ترجمه‌ی بخش اول متن اصلی (چهار فصل اول کتاب) است. فصل‌های ترجمه شده در این مجلد عبارتند از: "نظام اقتصادی و علم اقتصاد"، "نظام سرمایه‌داری"، "تاریخ اقتصادی" و "جنبه‌های سیاسی علم اقتصاد".
دیباچه‌ی کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"بیشتر مردم فکر می‌کنند که علم اقتصاد یک موضوع فنی، گیج‌کننده و حتی رازآمیز است. به عبارت دیگر، موضوعی است که باید به متخصصان واگذار شود و این متخصصان کسی نیستند جز اقتصاددان‌ها.
اما واقعیت این است که اقتصاد بایستی کاملا رک و پوست‌کنده باشد. در حقیقت، از حواشی که بگذریم، علم اقتصاد درباره‌ی این است که چگونه کار می‌کنیم، چه چیزی تولید می‌کنیم، آنچه تولید می‌کنیم چگونه توزیع می‌شود و سرانجام چگونه از آنچه تولید کرده‌ایم استفاده می‌کنیم. علم اقتصاد درباره‌ی این است که چه کسی چه کاری انجام می‌دهد، چه کسی چه چیزی به دست می‌آورد و با آن چه می‌کند.
در ساده‌ترین و عامیانه‌ترین حالت، همه‌ی ما چیزهایی درباره اقتصاد می‌دانیم و از همین رو، باید حرفی برای گفتن درباره‌ی علم اقتصاد داشته باشیم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!