بخريد و بخوانيد ...
کشور دروغگوها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کشور دروغگوها

(Gelsomino nel paese dei bugiardi)
نویسنده: جانی روداری (Gianni Rodari)
ترجمه: مهناز صدری
ناشر: آفرینگان
سال نشر: 1402 (چاپ 5)
قیمت: 95000 تومان
تعداد صفحات: 198 صفحه
شابك: 978-600-6753-81-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کشور دروغگوها':

در کشوری که به دستور پادشاه همه چیز معکوس شده و گفتن حقیقت ممنوع است، جلسومینو با صدایی قدرتمند از راه می‌رسد و با کمک دوستانش، بر ضد استکبار می‌شورد و موجب پیروزی حقیقت و راستی می‌شود. در این کتاب نویسنده توانایی خارق‌العاده خود را در کشف واقعیت اجتماعی با نگاهی انتقادی و خلق جهانی خارق‌العاده که بر اساس نوع‌دوستی، سخاوت و دوستی بنا شده است، نشان می‌دهد. قهرمان داستان، جلسومینو، با بلند کردن صدایش از همه ما دعوت می‌کند که با خوش‌بینی به آینده نگاه کنیم.

(مخاطب کتاب گروه سنی 8 سال به بالا در نظر گرفته شده است)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"این داستان را جلسومینو خودش برایم تعریف کرده. البته با وجود آن‌که توی هر گوشم نیم‌کیلو پنبه فرو کرده بودم، باز چیزی نمانده بود کاملا کر شوم. آخر صدای جلسومینو به شکلی باورنکردنی بلند و گوشخراش است. پچ‌پچ که می‌کند، مسافران هواپیما در بالای سر او، در ارتفاع ده‌هزار متری از سطح دریا، هم می‌شنوند.

البته حالا جلسومینو خواننده مشهوری شده. در همه جا می‌شناسندش، از قطب شمال گرفته تا قطب جنوب! اسم باشکوهی هم برای خودش انتخاب کرده که اصلا لزومی ندارد در این‌جا او را با آن اسم بخوانیم، چون در روزنامه‌ها این اسم را هزار بار خوانده‌اید. در کودکی جلسومینو صدایش می‌کردند. ما هم در داستانمان او را با همین اسم صدا می‌کنیم.

خب، یکی بود، یکی نبود، پسری بود بسیار معمولی با قدی کوتاه‌تر از هم‌سن و سال‌هایش. همین که پا به این دنیا گذاشت، همه فهمیدند که طبیعت به او صدای بسیار بلندی داده.

جلسومینو در یک نیمه‌شب آرام در روستایی به دنیا آمد، و بلافاصله همه مردم روستا از خواب پریدند و فکر کردند سوت کارخانه است که شروع کار را اعلام می‌کند، اما صدای گریه جلسومینو بود که داشت مثل هر بچه تازه به‌دنیاآمده‌ای صدایش را آزمایش می‌کرد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!