بخريد و بخوانيد ...
ویرانه‌های من؛ جستارهایی درباره‌ی روان رنجور و آدم‌ها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ویرانه‌های من؛ جستارهایی درباره‌ی روان رنجور و آدم‌ها

نویسنده: محمد طلوعی 
ناشر: چشمه
سال نشر: 1402 (چاپ 4)
قیمت: 84000 تومان
تعداد صفحات: 93 صفحه
شابك: 978-622-01-1058-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ویرانه‌های من؛ جستارهایی درباره‌ی روان رنجور و آدم‌ها':

محمد طلوعی (1358) از نویسندگان و روزنامه‌نگاران پرکار و مطرح پانزده سال اخیر ادبیات ایران است. او تاکنون چند رمان، مجموعه‌داستان و مجموعه‌جستار منتشر کرده است. طلوعی در مقام جستارنویس پیش از این "زیر سقف دنیا" را در سال 1399 منتشر کرد. کتابی که در دست دارید به تجربه‌های او از تنهایی، درد، تاریخ‌نگری و البته تاب آوردن بازمی‌گردد. در هفت متن این کتاب او تکه‌هایی از زندگی خود را با مسائل زیستی در هم می‌تند و سعی دارد مخاطب را همراه کند. در جایی از برادرش می‌گوید که در هفده‌روزگی از دنیا رفته و نه هیچ عکسی از او هست، نه هیچ قبری. از واژه و مفهوم چندگانه‌ی "وطن" می‌نویسد تا مشاهده‌ی حرکت بدن به سوی پیری و مسئله‌ی میل به "جوانی". در اکثر این کستارها مادر، پدر، ادبیات، شهر رشت و خانه تکرار می‌شوند. طلوعی بی‌پرده از تنهایی و وجوه آن در زندگی‌اش روایت می‌کند و می‌کوشد آن را نمونه‌ای از تاریخ یک اندوه بنمایاند؛ منتها اندوهی که سرشار از عیش زیستن و نور است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

اولین جستار کتاب با عنوان "بوطیقای ویرانگی" با این جملات آغاز می‌شود:

"در خط دوی مترو ساعت دو و نیم شب گم شده بودم، یک جایی جهت‌ها را در ایستگاه دروازه دولت اشتباه دنبال کرده بودم و رفته بودم یک خط دیگر. وقتی این‌ها را برای همسرم توی واتس‌اپ نوشتم، جواب داد: "وا. تو لیسبون مثل پلنگ ایستگاه‌ها رو پیدا می‌کردی، تو تهران گم شده‌ای؟"

پیغامش را که می‌خواندم فکر می‌کردم دارم مضمحل می‌شوم. این شروع اضمحلال من است و از این به بعد همه‌چیز رو به زوال است؛ ویرانی‌ای که همیشه منتظرش بودم. ویرانی ما چیزی است که لاجرم اتفاق می‌افتد، حتی اگر پسش بزنیم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!