شناسنامه محصول
نادره‌کاران

نادره‌کاران

نویسنده: ایرج افشار (Iraj Afshar)
ناشر: قطره
سال نشر: 1384 (چاپ 2)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 1112 صفحه
شابك: 964-341-274-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'نادره‌کاران':

کتاب حاضر شرح زندگی و بیان عملکرد فرهنگی مردان و زنانی است که در قرن اخیر، هر یک به گونه‌ای به گسترش فرهنگ و تمدن ایرانی پرداخته و با نشر آثار خود گوشه‌های تاریک این تمدن کهنسال را روشن نموده‌اند. از این بابت هریک از آنان سرگذشتی دلپذیر دارند که می‌تواند برای جوانان امروز و آیندگان نمونه و سرمشق باشد.
دانشمندانی که با عشق و علاقه به سرزمین خود، بدون کمترین چمداشتی در شناساندن فرهنگ گذشته این دیار و تقویت حس ایران‌دوستی در نسل‌های کنونی و آینده کوشا و کارآمد بوده‌اند.
آنچه که نوشته‌های افشار را از دیگران متمایز می‌کند به سبب یک ویژگی مهم است که در دیگران نیست، و آن این است که نویسنده با اکثر آنان دوست، رفیق، همکار، همقلم، همراه، همسفر، همکلاس و ... و به نحوی آشنا بوده است و با برخی دیگر نیز به سبب استاد و شاگردی پیوندی دیرینه داشته و با گروهی نیز رفیق و همدم و همسفر کوه و بیابان و جنگل بوده و خلاصه به سبب نزدیک به شصت سال کار مطبوعاتی اعم از سردبیری و صاحب امتیازی، اکثر اشخاص را از راه کار فرهنگی شناخته و گاهی نیز به جهت نامه‌ای و مقاله‌ای از آنان با آنها آشنایی به هم زده ...
نویسنده درباره "سعید نفیسی" چنین آورده است:
"آشنایی با او زود میسر است، و به سادگی دل در مهر او می‌توان بست. شیرین سخن است و هم‌صحبت خود را از گفتارهای ملیح خویش لذت می‌بخشد.
او زمان را در میان کتابها از دست می‌دهد و با آنها بام را به شام می‌رساند. از دیدار یاران خود سخت خوشنود می‌شود. محضرش هیچ‌گاه سرد و ناراحت نیست. از هر دری می‌گوید و بسیار می‌خندد. از طعنه بر کار جهان زدن باکی ندارد.
شناسایی او زود میسر نیست و به سادگی به کمال خلق و علم او پی نمی‌توان برد. بیننده به یک‌بار او را نمی‌شناسد. هرکس مدتها با او ننشسته و سالها با قلم او هم‌آواز نبوده باشد نمی‌داند که در اندرون جسم نحیف او چه نهفته است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!