شناسنامه محصول
پتک آسمان
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

پتک آسمان

(The Hammer of God)
نویسنده: آرتور سی کلارک (Arthur C. Clarke)
ترجمه: پیمان اسماعیلیان
ناشر: قطره
سال نشر: 1392 (چاپ 2)
قیمت: 9500 تومان
تعداد صفحات: 238 صفحه
شابك: 978-600-119-172-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'پتک آسمان':

با نزدیک شدن سیارکی به نام "کالی" بیم برخورد آن با زمین می‌رود و کل سیاره در معرض نابودی قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از این فاجعه، سفینه‌ی گولیات که مسلح به جنگ‌افزار هسته‌ای از رده خارج شده‌ای است، به فرماندهی ناخدا سینگ وظیفه‌ی سنگین تغییر مسیر "کالی" را به عهده می‌گیرد؛ غافل از آن که عده‌ای نیز بی‌پروا بر سر آنند که گهواره‌ی ازلی نوع بشر را نابود کنند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند زیرا می‌پندارند که "کالی" فرستاده‌ای "مقدس" برای پاک کردن زمین از لوث وجود بشر و جلوگیری از نوزایی دوباره‌ی آن است. اما ناخدا سینگ و هیئت همراهش نیز برای ایستادگی در برابر آن‌ها، ترفندی دیگر در آستین دارند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"به اندازه‌ی خانه‌ای کوچک بود، به وزن نه هزار تن، و با سرعت پنجاه هزار کیلومتر در ساعت حرکت می‌کرد. در حین گذشتنش از فراز پارک ملی گراندتتون، جهانگردی هشیار عکس آن گلوله‌ی آتشین ملتهب و دنباله‌ی بخار مانند درازش را برداشت. در کمتر از دو دقیقه جو زمین را شکافت و دوباره به فضا بازگشت.
بر اثر کوچک‌ترین تغییری در مدار آن، در طول میلیاردها سالی که به دور خورشید گردیده بود، ممکن بود بر سر هر یک از شهرهای بزرگ جهان نازل شود - با قدرتی پنج برابر بمبی که هیروشیما را نابود کرد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!