بخريد و بخوانيد ...
سالار مگسها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

سالار مگسها

(Lord of the Flies)
نویسنده: ویلیام گلدینگ (William Golding)
ترجمه: سوسن اردکانی
ناشر: آموت
سال نشر: 1401 (چاپ 9)
قیمت: 145000 تومان
تعداد صفحات: 443 صفحه
شابك: 978-600-92545-5-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 22 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.33 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سالار مگسها':

داستان، ماجرای شگفت‌آور گروهی پسر بچه‌ی مدرسه‌ای انگلیسی است که در طی جنگی هسته‌ای و خانمان‌سوز عازم منطقه‌ای امن می‌شوند ولی سقوط ناگهانی هواپیما آنان را ملزم به اقامت در جزیره‌ای استوایی می‌سازد. در آغاز همه چیز به خوبی پیش می‌رود و آنان بی‌دغدغه و سبک‌بال جزیره خوش آب و رنگ و سرسبز را در می‌نوردند، اما اندک زمانی پس از آن وضع تغییر می‌کند و … (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب، چاپ انتشارات رهنما)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"پسرک موبور خود را از چندپایی آخر صخره پایین کشید و به طرف مرداب راه افتاد. گرچه پلوور مدرسه را از تن درآورده و روی دست خود انداخته بود، با این همه پیراهن خاکستری‌اش به تنش چسبیده و موهایش پیشانی را پوشانده بودند. در اطراف او پرتگاهی که تا قلب جنگل پیش رفته بود، مانند حوضچه‌ای پرحرارت بود. او به سختی از میان گیاهان خزنده و تنه‌ی شکسته‌ی درختان حرکت می‌کرد که ناگهان شبحی از یک پرنده‌ی سرخ و زرد با جیغ ساحرانه‌ای به یک چشم برهم زدن به بالا پر کشید و پژواک آن در جنگل طنین انداخت. صدایی گفت:
- آهای یه دقه صبر کن …" (متن از ترجمه‌ی مژگان منصوری که بصورت دو زبانه توسط انتشارات رهنما منتشر شده، برداشت شده)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 محمود اسلاميان:  در طول تعطیلات نوروز و با وجود دید و بازدیدها کتاب خواندن تا حدودی سخت می شود اما جذابیت کتاب چنان بود که در طول دوشب تا دیر وقت بیدار ماندم و خواندمش؛ بعد هم تا چند روز برای هرکسی که به تورم می‌خورد تعریفش می‌کردم

 فاطمه عارف‌نژاد:  هربار که به سالار مگس‌ها فکر می‌کنم بیش از همه پایان متاثرکننده‌اش ذهنم را مشغول می‌کند. کتابی بود که نه فقط به خاطر شهرت و جایگاهش در ادبیات دنیا، بلکه به دلیل مفهوم بلندی که از آن صحبت می‌کند ارزش مطالعه دارد. این که وضعیت آن پسر بچه‌های قد و نیم قد که در جزیره تنها ماندند چقدر به حال وخیم بشریت طعنه می‌زند تکان‌دهنده است. این رمان روایتی هولناک از سقوط معصومیت‌هاست. اما اینکه چرا چهارتا ستاره؟ فکر می‌کنم بتوانم مترجم را در این ماجرا مقصر بدانم. ترجمه قدیمی و در بعضی موارد خنده‌آور است طوری که مخاطب به جای لذت بردن از فضای داستان به طور دائم با ترجمه دست به گریبان خواهد بود.