بخريد و بخوانيد ...
تلفن به مرد مرده
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

تلفن به مرد مرده

(Call for the Dead)
نویسنده: جان لوکاره (John le Carré)
ترجمه: فرزاد فربد
ناشر: جهان کتاب
سال نشر: 1401 (چاپ 2)
قیمت: 100000 تومان
تعداد صفحات: 193 صفحه
شابك: 978-964-2533-90-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 26 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تلفن به مرد مرده':

آرتور فنان، تنها چند روز پس از مصاحبه‌ای غیررسمی با جورج اسمایلی، مامور سرویس مخفی بریتانیا، خودکشی می‌کند. شایعه‌ای به گوش سرویس مخفی رسیده بود که فنان، کارمند وزارت امور خارجه، جاسوس است. اسمایلی به خاطر می‌آورد که وقتی پرونده‌ی فنان به او ارجاع شده بود به نظرش نرسیده بود که مطلبی جدی باشد و به همین خاطر سعی کرده بود تا آنجا که می‌شود صحبت با فنان را در فضایی خودمانی و غیررسمی انجام بدهد. حالا اما فنان مرده بود. آیا شایعه‌ای که به گوش سرویس مخفی رسیده بود واقعیت داشت ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"وقتی لیدی آن سرکوم در اواخر جنگ با جرج اسمایلی ازدواج کرد نزد دوستان حیرت‌زده‌اش در می‌فر، وی را فردی بسیار عادی توصیف کرد. دو سال بعد که به خاطر یک راننده سرعت کوبایی اسمایلی را ترک کرد، به طرزی مرموز اعلام کرد که اگر در همان زمان او را ترک نکرده بود دیگر نمی‌توانست چنین کاری بکند؛ و ویکنت سالی طی سفری ویژه، به باشگاه سری زد و دید خبر همه جا پخش شده است.
این توصیف که مدتی سر زبان‌ها افتاده بود و عبارت درستی به نظر می‌رسید فقط برای کسانی که اسمایلی را می‌شناختند قابل درک بود. او که کوتاه قد و خپل بود و خلق و خوی آرامی داشت کلی پول خرج لباس‌هایی افتضاح می‌کرد که مثل پوست چروکیده وزغ روی بدنش چین می‌خورد. سالی در مراسم عروسی به صراحت گفت که سرکوم با وزغی گنده و بارانی‌پوش ازدواج کرده است و اسمایلی که از چنین توصیفی بی‌خبر بود تاتی‌تاتی‌کنان در راهرو کلیسا با همسرش همراه شده بود تا شاید با بوسیدن او تبدیل به یک شاهزاده شود …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 بابك فرخي:  کتاب بسیار خوبی است ولی متاسفانه به خوبی ترجمه نشده و در کل توصیه می‌کنم که خواننده به کتاب اصلی مراجعه کند.