شناسنامه محصول
لایم لایت

لایم لایت

نویسنده: روژه گرونیه (Roger Grenier)
ترجمه: رضا سیدحسینی
ناشر: امیرکبیر
سال نشر: 1395 (چاپ 5)
قیمت: 18000 تومان
تعداد صفحات: 208 صفحه
شابك: 978-964-303-027-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 94 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.38 امتیاز با رای 16 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"هنگامی که چراغ‌های صحنه خاموش می‌شود، برای کمدی‌باز پیر غربت سردی آغاز می‌شود. دور از صحنه، این ساحل آفتابی که امواج آفرین‌ها دریاوار به سویش بالا می‌آید، دور از این بهشت، دیگر هیچ‌چیز نمی‌تواند او را گرم کند، مگر سوزش تند جین.
کالوه‌رو از کافه لای بیرون آمد. در این عصر زیبای تابستان، لندن با رنگ‌های سیاه و سرخش، به باسمه‌ی کهنه‌ی جالبی شباهت داشت. در هر گوشه‌ای از کوچه، نوازندگان ارگ آهنگ‌های دردآلودشان را تکرار می‌کردند. گاهگاهی ویولن یا فلوتی آن‌ها را همراهی می‌کرد.
بچه‌ها و ولگردان دور این ارکستر کوچک وارفته گرد آمده بودند. کالوه‌رو فکر کرد: حتی این‌ها هم شنوندگانی دارند. این‌ها هم کار دارند و عملا برای رهگذرانی که توقف کرده‌اند تا آهنگ‌هایشان را بشنوند کار می‌کنند، و وقتی که بیچاره‌ها کلاه چرکین‌شان را پیش بیاورند، سکه‌های پول به کلاه می‌ریزد و مزدشان را می‌گیرند …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 نيوشا قادسي:  مدتها بود كه چنين كتابي به اين رواني نخونده بودم. داستاني كه فكر كنيد پشت آن چارلي چاپلين بوده است جذابيت كار را زيادتر مي‌كند. عشق بدون مرز در يكسوي داستان و در سوي ديگر انتهاي شهرت يك هنرمند و رو به زوال رفتن آن واقعياتي انكارناپذير را به رخ خواننده مي‌كشد.
ترجمه اين كتاب هم به زيبايي آن مي‌افزايد …
حس كردن اين بعد از شخصيت چارلي چاپلين براي من خيلي خيلي جذاب بود....

 نسترن امين‌فر:  یک کتاب لطیف با متن دلنشین با توصیفاتی که صحنه های فیلم را زنده میکند

 ابوالفضل بيات:  داستانی گیرا، روان، دوست‌داشتنی با صحنه‌پردازی عالی که ذهن را برای بازآفرینی تک به تک‌شان همراهی می‌کرد. از خواندن خط به خط‌اش لذت بردم.

 مينا بهنام:  واقعا از خوندنش لذت بردم. عجيب خاطراتي را برام زنده كرد.

 هانيه سالاري:  کتاب خوبی بود،داستان از ابتدا خیلی کند پیش رفت ولی هرچه بیشتر پیش می رفت داستان جالب تر بود، در مجموع کتاب نسبتاً خوبی بود

 پريسا احمدي:  کتابی بود که منو وسوسه کرد که فیلمشو ببینم! البته اگه فیلمشو زودتر می دیدم مطمئنم نمی تونستم به این درک از زندگی یک دلقک پیر برسم.حتما فیلم قشنگی هست و از اوناییه که تا آخرین لحظه نمیتونی حدس بزنی چی میشه (بر خلاف انتظارم;چون فکر می کردم یک داستان قدیمی حتما پایان قابل پیش بینی و کلیشه ای داره که اصلا اینطور نبود) امتیاز دو هم بخاطر این بود که کتاب از روی فیلم نوشته شده بود و به قدرت کتابی مثل باشگاه مشت زنی که فیلم ازش ساخته شده،نبود.