شناسنامه محصول
رویای تبت

رویای تبت

نویسنده: فریبا وفی (Fariba Vafi)
ناشر: مرکز
سال نشر: 1392 (چاپ 10)
قیمت: 47200 تومان
تعداد صفحات: 175 صفحه
شابك: 978-964-305-824-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 48 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.32 امتیاز با رای 22 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'رویای تبت':

شعله دختر جوانیست که عاشق پسری به نام مهرداد بوده اما اکنون مهرداد او را ترک کرده تا با دیگری ازدواج کند. شعله زجر می‌کشد، فکر می‌کند، زجر می‌کشد و ... . شیوا خواهر شعله است. دختری جدی و عاقل، دختری که درگیر فعالیت‌های سیاسی بوده، عاشق جاوید شده، با او ازدواج کرده و همیشه طرفدار جاوید است. آنها ظاهرا زوج بسیار خوشبختی هستند. فروغ نیز نامادری جاوید است، زنی که عاشق محمدعلی همسر اولش بوده اما به دلیل نازایی مجبور به طلاق و ازدواج با پدر جاوید شده است.
داستان 3 عشق را می‌خوانیم از آدم‌های مختلف در دوره‌های مختلف اما نزدیک به هم. حال و هوای عاشقی‌های متفاوت و غمی که در پایان تمام آنهاست. (خلاصه داستان از وبلاگ "معرفی کتاب"، bestbooks.blogfa.com، برداشت شده است)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شیوا! بلند شو که گند زدی. همیشه من گند می‌زنم، ایندفعه نوبت توست. کی باور می‌کرد شیوای متین و معقول این کار را بکند. یک لحظه انگار همه زیر فلاش دوربین خشکمان زد. حالا می‌فهمم که همه یک‌جور تعجب نمی‌کنند. جاوید صورتش جمع شد انگار تنگش گرفت و چیزی نمانده بود اختیارش را از دست بدهد. مامان چشم‌هایش دو دو می‌زد و به نوبت به من و تو نگاه می‌کرد که مطمئن شود اشتباه ندیده است. من لباس محلی بلندی پوشیده بودم و در همان حالت ایستاده، مانده بودم مثل عروسک‌هایی که توی شیشه‌ی استوانه‌ای در نمایشگاه‌های محلی می‌گذارند، با دست‌های باز و نگاه مات. از دیگران چیزی یادم نمی‌آید. توده متحرکی بودند که از فاصله دور احساس می‌شدند. ولی آن سکوت غافلگیرکننده را هنوز هم احساس می‌کنم ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا و اینجا و اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ليلا ميلان لو:  روياي تبت را خيلي بيشتر از دو اثر قبلي نويسنده ( پرنده من و ترلان ) پسنديدم. پيشنهاد مي كنم اين كتاب را فقط براي خانمهايي كه عضو جيره كتاب هستند بفرستيد، چون فقط بايد زن باشيد تا سطرهاي كتاب را با همه وجود لمس كنيد.

 منصوره هدايتي:  کتاب رو چند سال پیش خوندم. کتاب جالبیه و به نظر من بهتر از بقیه کتابهای خانم وفی. توصیه می‌کنم بخونیدش.

 ماندانا روياني:  بطور کلی کتاب‌های خانم وفی را من دوست دارم. داستان این کتاب هم جالب است. شاید نکته متمایز این کتاب نسبت به کتاب "ترلان" یا "پرنده من" این باشد که داستان پیچیده‌تر و شخصیت‌ها پخته‌تر است. ضمنا ویژگی خانم وفی این است که یک نویسنده زن است و درمورد زن‌ها می‌نویسد و مسائل خاص زنانه را هم می‌نویسد، ولی به نظر من بدون قضاوت و احساسات فمینیستی همه چیز را می‌نویسد.