بخريد و بخوانيد ...
خائن بی‌گناه
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

خائن بی‌گناه

(Innocent Traitor)
نویسنده: آلیسون ویر (Alison Weir)
ترجمه: طاهره صدیقیان
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1399 (چاپ 6)
قیمت: 273000 تومان
تعداد صفحات: 604 صفحه
شابك: 978-964-8944-48-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 13 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"14 نوامبر 1553
همه چیز تمام شد. محاکمه‌ام پایان یافته است و من دوباره به برج لندن بازگشته‌ام. این مکان که روزی قصر من بود و اکنون زندان من است.
روی تختخوابم نشسته‌ام، انگشتانم با بی‌تابی قلابدوزی روی روتختی را چین می‌اندازد. آتش را روشن کرده‌اند و شادمانه در آتشدان ترق ترق می‌کند، اما من می‌لرزم. اکنون یک خائن محکوم هستم و تنها چیزی که می‌توانم در سرم بشنوم کلمات پرطنین رئیس دادگاه است که مرا محکوم می‌کند، به تمایل ملکه، یا سوزانده و یا گردن زده شوم.
اینها کلمات وحشتناکی است که هر کس از شنیدنش به خود می‌لرزد. اما به خصوص برای من وحشتناک است که فقط شانزده تابستان را بر روی این زمین گذرانده‌ام. باید بمیرم وقتی زندگی را به سختی شروع کرده‌ام. این به اندازه کافی هولناک هست. با این حال چیزی که از آن می‌ترسم فقط صرف مردن نیست، بلکه شیوه آن است. ناگهان به طرز وحشتناکی از وجود شعله‌های جهنده در بخاری و سیخ شدن موهای پشت گردنم آگاه می‌شوم و بوی دودِ چوب که همیشه برایم آرام‌بخش بود، دلم را به هم می‌زند …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 آرشا عنايتي:  متنی بسیار روان دارد. داستان از زبان شخصیت‌های مختلف بیان می‌شود و همین باعث جذاب‌تر شدن رمان می‌شه. در عین حال موضوع داستان هم خوبه چون واقعیه.

 گلناز گرايلي:  آثار این خانم حرف نداره واقعا جالب و جذابه