شناسنامه محصول
فیلم و فلسفه؛ جدی گرفتن فیلم‌ها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

فیلم و فلسفه؛ جدی گرفتن فیلم‌ها

(Film and Philosophy: Taking Movies Seriously)
نویسنده: دنیل شاو (Daniel Shaw)
ترجمه: مجید پروانه‌پور
ناشر: نشر بان
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 104000 تومان
تعداد صفحات: 207 صفحه
شابك: 978-622-6414-77-7
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'فیلم و فلسفه؛ جدی گرفتن فیلم‌ها':

کتاب حاضر درآمدی است برای آشنایی با فلسفه‌ی فیلم که یکی از زیرشاخه‌های روبه‌رشد زیباشناسی به شمار می‌رود. در این کتاب گزیده‌ای از نمونه‌های شاخص مباحث فیلسوفان و نظریه‌های فلسفی فیلم ارائه شده و نشان از آن دارد که فیلم نیز همچون تمامی انواع هنرهای زیبا مهم بوده و جای هیچ تردیدی باقی نمی‌گذارد که فلسفه‌ورزی درباره فیلم یک فعالیت فکری کاملا جدی است ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"نخستین نظریه‌پردازان فیلم با چالشی ترسناک روبه‌رو بودند که عبارت بود از توجیه این مدعا که سیما صرفا یک سرگرمی نمایشی دست‌دوم نیست، بلکه باید آن را یک فرم هنری دانست که سزاوار توجه جدی است. همچنان که نوئل کارول نیز گفته است: " چنین ماموریتی تقریبا بلافاصله موجب ایجاد رابطه میان نظریه‌ی فبیلم و فلسفه شد؛ چرا که اثبات این مدعا که فیلم هنر است مستلزم ساخت مفروضات فلسفی درخصوص اموری بود از قبیل ماهیت هنر و شرایط لازم برای آن‌که بتوان رسانه‌ی سینما را به عنوان فرم هنری خودمختاری در نظر گرفت".

در این مرور اجمالی بر تاریخ مباحث فلسفی درباره‌ی فیلم، نخست به بررسی مختصر بعضی از جزئیات چند فقره از این "رابطه‌ها" می‌پردازیم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!