بخريد و بخوانيد ...
اراده قدرت
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اراده قدرت

(The Will to Power)
نویسنده: فردریش نیچه (Friedrich Nietzsche)
ترجمه: مجید شریف (Majid Sharif)
ناشر: جامی
سال نشر: 1402 (چاپ 8)
قیمت: 390000 تومان
تعداد صفحات: 790 صفحه
شابك: 978-964-5620-40-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اراده قدرت':

... این کتاب به تعبیری "مهمترین" و به تعبیری "پیچیده‌ترین" اثر فلسفی نیچه است. تا آنجا که از مجموعه نظرات و برداشتهای گردآورندگان، ویراستاران، مترجمان و شارحان آثار نیچه و به ویژه این اثر خاص برمی‌آید، اراده قدرت هرگز یک کتاب نبوده است؛ دست بالا یک طرح بوده که نیچه در پی تکمیل و تدوین آن برآمده است؛ اما بیماری و سپس مرگ وی این فرصت را به وی نداده است.

این اثر پس از مرگ نیچه جمع‌آوری، تنظیم، تدوین و منتشر شده است.

در "مقدمه ناشر" ترجمه فرانسه کتاب گفته می‌شود که در 1888 نیچه طرح خویش را به سود برنامه و داعیه دیگری یعنی "دگرگونی همه ارزشها" از دست نهاده است که بیان ادبی آن، به گفته خود نویسنده، دو اثر متاخر غروب بتان و دجال هستند؛ شاید هم طرح او به خاطر اختلال دماغی وی متوقف گشته باشد.

در مراحل مختلف، طرحها و تدوینهای مختلفی از اراده قدرت به انتشار رسید، با حجمها و نظمهای مختلف. نخستین بار، در 1901، یک سال پس از مرگ نیچه، بود که تدوینی شامل 483 پاره در جلد پانزدهم آثار نیچه و به همت پی‌تر گاست و ارنست و آگوست هورنه‌فر منتشر شد.

... در کتابی که پیش روی خوانندگان گرامی قرار دارد، ترجمه انگلیسی والتر کاوفمن و آر. جی. هالینگدیل از نشر استاندارد مبنا و منبع کار قرار گرفته است، که جمعا از یک دیباچه و 1067 یادداشت یا پاره یا گزین‌گویه تشکیل شده است.

... "اراده قدرت" که نیچه از آن سخن می‌گوید و به معنایی و به عبارتی، همان "کشش به قدرت" یا "کشش به سوی نیرو" می‌باشد، در همه پدیده‌های هستی و جامعه جاری و ساری است: در طبیعت، در سیاست، در هنر، در وظایف‌الاعضا و زیست‌شناسی انسان. اگر هم چنین نباشد، نیچه می‌خواهد که چنین باشد، یعنی که آدمی در هر چیز قدرت را بجوید و بخواهد. این اراده یا کشش معطوف به قدرت، با قدرت‌طلبیِ پیش‌پا افتاده و رایج میان سیاست‌بازان و دنیاپرستان یکی نیست، بل برابرنهاد (آنتی‌تز) مقهوریت و حقارت و سرسپردگی و توسری‌خوری است. از همین روست که نیچه به جای مدح و ستایش "مردم" و "توده‌ها" یا ناتوانان و از پادرافتادگان، یا حتی همدردی و دلسوزی نسبت به آنان، به سرزنش و حتی خوارشماری ایشان می‌پردازد ... (برگرفته از پیشگفتار مترجم)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!