بخريد و بخوانيد ...
سنگ، کاغذ، قیچی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

سنگ، کاغذ، قیچی

(Rock Paper Scissors)
نویسنده: آلیس فینی (Alice Feeney)
ترجمه: سحر قدیمی
ناشر: نشر نون
سال نشر: 1403 (چاپ 16)
قیمت: 249000 تومان
تعداد صفحات: 292 صفحه
شابك: 978-622-7566-57-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سنگ، کاغذ، قیچی':

آدام و املیا به اسکاتلند سفر می‌کنند تا در هتلی کنار دریاچه بلک‌واتر، دور از هیاهوی لندن، مشکلاتشان را حل کنند. این هتل زیبا درواقع کلیسایی قدیمی است، با منظره‌ای خیره‌کننده در دل طبیعتی دست‌نخورده، اما اوضاع آن‌طور که این زوج انتظار دارند پیش نمی‌رود: آب و برق قطع می‌شود، سروصداهای عجیبی از گوشه‌وکنار کلیسا به گوش می‌رسد، درهایی بی‌جهت بازوبسته می‌شوند، امکان تماس با هیچ‌کس وجود ندارد و انگار کسی این زوج را زیرنظر گرفته است. به‌علاوه، مشخص می‌شود سرداب کلیسا محل دفن جادوگران بوده و ارواح آن‌ها مدام در آن اطراف پرسه می‌زند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"فوریه 2020
شوهرم صورتم را تشخیص نمی‌دهد.

موقع رانندگی‌ام حس می‌کنم به من زل زده است و نمی‌دانم چه می‌بیند. قیافه بقیه هم برایش ناآشناست، اما هنوز عجیب است مردی که با او ازدواج کردم قادر نباشد مرا در صف تشخیص چهره در اداره پلیس به جا بیاورد.

بی‌آنکه نگاه کنم، می‌دانم صورتش چه حالتی گرفته. همان قیافه عبوسِ بهانه‌گیرِ "بهت که گفته بودم"، برای همین شش‌دانگ حواسم را می‌دهم به جاده. باید هم حواسم باشد. حالا برف تندتر می‌بارد. مثل رانندگی روی لاک غلط‌گیر است و برف‌پاکن‌های موریس ماینر تراولرم تقلا می‌کنند برف را کنار بزنند. اتومبیلم - مثل خودم - در 1978 پا به جهان گذاشت. اگر از وسایلتان خوب مراقبت کنید، یک عمر دوام می‌آورند، اما به‌نظرم شوهرم دوست دارد هر دوی ما را با مدل جوان‌تری تاخت بزند. از وقتی خانه را ترک کردیم، آدام صد بار کمربند ایمنی‌اش را بررسی و دست‌هایش را مثل دو توپ روی پاهایش مشت کرده است. سفر از لندن تا اسکاتلند نباید بیشتر از هشت ساعت طول می‌کشید، اما جرئت نمی‌کنم در این طوفان تندتر برانم، با اینکه هوا دارد تاریک می‌شود و شاید به هر دلیلی گم‌وگور شویم ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 رضا غروي:  خیلی خوب بود

 آیدا محمدی بیگی:  مدل نوشتاری این کتاب خیلی جالب و هیجان‌انگیزه خیلی خیلی زیاد. فوق‌العاده بود به شدت پیشنهاد می‌کنم اینم فراموش نشه بگم که ترجمه هم عااالی بود