بخريد و بخوانيد ...
داستان سیستان: 10 روز با ره‌بر، یادداشت‌های شخصی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

داستان سیستان: 10 روز با ره‌بر، یادداشت‌های شخصی

نویسنده: رضا امیرخانی (Reza Amirkhani)
ناشر: قدیانی
سال نشر: 1400 (چاپ 30)
قیمت: 49000 تومان
تعداد صفحات: 206 صفحه
شابك: 978-600-08-1668-1
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'داستان سیستان: 10 روز با ره‌بر، یادداشت‌های شخصی':

سفرنامه‌گونه‌ای درباره دیده‌ها و شنیده‌های نویسنده در سفری ده روزه به استان سیستان و بلوچستان که در زمستان 1381 انجام شده است.

"به جای مقدمه" کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

" "بهمنِ 57 ساواکی شده‌ای!"

همان شبی که اخبارِ سراسری شبکه‌ی یک، دیدارِ خصوصیِ اهلِ قلم با ره‌بر را پخش کرد، اولین رفیقِ شفیقی که مرا در گیرنده دیده بود، به هم‌راهم زنگ زد و این را گفت. خندیدم.

"نخند!"

چرا را جواب نداد، به جایش گفت: "چشم کورت را باز کن، آمریکا بیخِ گوش‌مان ایستاده است. همه‌ی گرفتاریِ من این است که در هم‌چه شرایطی چرا به جای عراق به ایران حمله نمی‌کند، آن وقت تو بعد از این همه سال رگِ ولایتت جنبیده است و رفته‌ای دیدارِ آقا؟ ولایت یک امرِ درونی است، سابژکتیو، نه برنامه‌ای آفاقی و آبژکتیو در کنداکتور پخشِ سراسری! این همه موقعیت جور شد، نیامدی، آن وقت توی هم‌چه شرایطی، آن هم با جماعتی که کلی به تو بد و بی‌راه گفته‌اند، رفته‌ای دیدار خصوصی! خدای موقعیتی تو! کاش به جای دو واحد ریشه‌های انقلاب، نیم واحد زمان‌سنجی پاس می‌کردی!"

بیرونِ دیدار، رفیقِ شفیق‌مان را کشته بود، درونش خودمان را. محسن مومنی نویسنده، یک‌شنبه زنگ زد و خبرِ دیدارِ دوشنبه 7 بهمن 81 را داد. قبول کردم. این بار دوست داشتم بیایم و ره‌بر را ببینم. خاصه این که در دیدار قبلی از کتابم چیزی به تعریف گفته بودند. شال و کلاه کردیم و رفتیم. برای من اتفاقِ مهمی بود. سال‌ها پیش در عهدِ صغر، امام را در حیاطِ خانه‌اش در جماران دیده بودم. از درِ ورودی که واردِ خانه‌ی امام می‌شدی، راه‌رویی بود و پیچی که منتهی می‌شد به حیاط و حیاطی که در ایوانش امام روی تشک‌چه‌ای نشسته بود. کوچک بودم. نوکِ پنجه ایستاده بودم و سرک می‌کشیدم بل که چیزی ببینم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!