بخريد و بخوانيد ...
پیش از پستچی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

پیش از پستچی

نویسنده: سعید سلطانی طارمی 
ناشر: محراب قلم
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 199 صفحه
شابك: 978-600-413-656-3
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'پیش از پستچی':

علی قبل از این که برای تحصیل به سفر برود، عادت داشته که شب‌ها با پدرش بنشیند و درشت و ریز ماجراهای روزانه‌اش را برای او تعریف کند. حالا هم برای این که با یاد پدر مرهمی بر غم غربت بگذارد، قلم برداشته و ریز و درشت حوادث را با انشای کودکانه‌ی خود برای او به رشته‌ی تحریر می‌کشد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

اولین نامه داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"9/7/54
پدر بزرگوارم!

سلام می‌کنم به شما و مادر دلسوز و مهربانم و خواهران و برادر خوبم.

شاید از خودتان بپرسید چه شده که علی حسین نرسیده به زنجان نامه نوشته است؟ در مواقع، این نامه را به فرمان دبیر انشای بزرگوارم می‌نویسم و تلاش می‌کنم در نوشتن آن دستورهایی را که داده‌اند رعایت کنم. معلم انشای من اسمش آقای نظری است که در آخرین ساعت روز پنج‌شنبه یعنی دیروز با ایشان کلاس داشتیم.

ایشان هم مثل همه‌ی دبیران محترم دیگر بعد از تشریف‌فرمایی روی سکوی کم‌ارتفاعی که پای تخته‌سیاه قرار دارد، ایستادند و فرمودند: "فرا رسیدن سال تحصیلی تازه را به شما که با موفقیت وارد دوره‌ی دبیرستان شده‌اید، تبریک می‌گویم." بعد از آن، چیزهایی درباره‌ی کتاب‌خوانی و اهمیت آن گفتند و از ما بچه‌ها خواستند تا از کتاب‌های خوبی که در کتابخانه‌ی مدرسه هست، استفاده کنیم. خود آقای دبیر انشای ما مسئول کتابخانه هم هستند. در ادامه درباره‌ی نامه نوشتن حرف زدند. مثلا این که یک نامه دارای چه قسمت‌هایی هست و چطور باید آن‌ها را رعایت کنیم. راستش را بگویم، خیلی به من چسبید فرمایش‌های آقای دبیر انشا، و فکر کردم می‌توانم آن‌ها را در نامه‌هایی که برای شما و مادر دلسوزم می‌نویسم، به کار گیرم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!