بخريد و بخوانيد ...
دلداده زمین؛ برادران کارامازوف به روایت هیوبرت دریفوس
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دلداده زمین؛ برادران کارامازوف به روایت هیوبرت دریفوس

نویسنده: زانیار ابراهیمی 
ناشر: هرمس
سال نشر: 1402 (چاپ 3)
قیمت: 94000 تومان
تعداد صفحات: 229 صفحه
شابك: 978-600-456-297-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دلداده زمین؛ برادران کارامازوف به روایت هیوبرت دریفوس':

کتابی که در دست دارید، روایتی است از حدود دوازده ساعت شرح فلسفی هیوبرت دریفوس از رمان برادران کارامازوف فیودور داستایفسکی، در درسگفتاری با عنوان یاد شده که به سال 2007، ده سال پیش از درگذشت او، ارائه شده است.

آنچه خواهید خواند، به‌هیچ‌رو تقریر طابق النعل بالنعل سخنان او در این درسگفتار نیست. درآوردن قالب شفاهی به قالب مکتوب، لاجرم مستلزم جرح‌وتعدیل و در مواردی حذف‌واضافه‌هایی است که کتاب حاضر را در معنای دقیق کلمه به روایتی از روایت دریفوس تبدیل می‌کند.

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"رمان با سرنوشته‌ای آغاز می‌شود که رستاخیز را به مرکز توجه می‌آورد: "آمین، آمین، به شما می‌گویم اگر دانه گندم در خاک نیفتد و نمیرد، تنها می‌ماند؛ اما اگر بمیرد، ثمر بسیار آرد" (یوحنا، 24:12). در سنت مسیحی، رستاخیز را در اصل به برخاستن مسیح از گور می‌گویند و آن را به رستاخیز کل مردگان در قیامت پیوند می‌زنند. اما داستایفسکی فاصله‌ای بعید با این تلقی اولیه معادشناسانه دارد؛ و نیز سخن او به همین میزان از برداشت یونانی نو شدن طبیعت دور است. در عوض، آنچه او از رستاخیز مراد می‌کند، قسمی تجربه وجودی (اگزیستانسیال) است؛ تجربه‌ای که زیروزبر می‌کند و خطی فارق میان پیش و پس خود می‌کشد. بسیاری، و البته نه همه شخصیت‌های رمان، هریک این تجربه را به طریق خاص خویش از سر می‌گذرانند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!