شناسنامه محصول
جنایت خفته
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

جنایت خفته

(Sleeping Murder)
نویسنده: آگاتا کریستی (Agatha Christie)
ترجمه: گلرخ سعیدنیا
ناشر: هرمس
سال نشر: 1397 (چاپ 7)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 258 صفحه
شابك: 978-964-7100-57-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 14 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.17 امتیاز با رای 6 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'جنایت خفته':

گواندا رید و شوهرش جایلز رید که سه ماه است ازدواج کرده‌اند تصمیم دارند از نیوزلند به انگلستان بروند. جایلز که دارد کارهایش را در نیوزلند تمام می‌کند، گواندا را پیشاپیش می‌فرستد که خانه مناسبی در انگلستان پیدا کند. گواندا به ویلای کوچکی متعلق به دوره ویکتوریا به نام هیلساید برمی‌خورد که برای فروش گذاشته شده و این ویلا را می‌خرد.
بعد از خرید ویلا اتفاقات عجیبی برای گواندا رخ می‌دهد و او چیزهایی را در ویلا کشف می‌کند که انگار قبلا از وجودشان خبر داشته. دری مخفی شده در بخشی از خانه، طرحی از کاغذ دیواری که حالا زیر کاغذ دیواری‌های جدید ویلا مخفی شده و …
گویاندا از این اتفاقات ترسیده و نگران می‌شود. تصمیم می‌گیرد مدتی از خانه دور شود به همین دلیل به دعوت ریموند وست و همسرش جوآن که از دوستان جایلز هستند به لندن می‌رود. گواندا به اتفاق میزبانانش و خاله ریموند که پیرزن جالبی به نام جین مارپل است به تماشای نمایشنامه‌ای به نام دوشس دالفی می‌روند. اما در صحنه پایانی نمایش وقتی یکی از بازیگران جمله‌ای را بر زبان می‌آورد گواندا یکباره فریادی می‌کشد و از سالن بیرون می‌رود …

"جنایت خفته" آخرین رمان خانم مارپل است که از کریستی منتشر شد. کریستی "جنایت خفته" را تقریبا زمانی نوشت که "پرده" را به نگارش درآورد، یعنی در طی سالهای جنگ جهانی دوم که واقعا نگران بود در حملات هوایی ارتش آلمان جانش را از دست بدهد. کریستی نسخه دستنویس این رمان را هم مثل "پرده" که درباره پوآرو بود نزد بانکی به امانت گذاشت و تا سه دهه بعد در بانک بود. در "جنایت خفته" از شیوه روایی خاصی استفاده شده که کریستی در رمانهای دیگرش هم استفاده کرده بود، یعنی شرح قتلی که در گذشته اتفاق افتاده و حل معمای آن قتل با نگاه به حوادث سالهای دور و کنار هم قرار دادن سرنخ‌های مختلف.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فاطمه عارف‌نژاد:  من کتاب‌های زیادی از آگاتا كريستي خوندم. فوق‌العاده دوست‌داشتنی و دست اول. بی‌دلیل نیست که لقب ملکه جنایت را یدک می‌کشه!

 مرضیه انصاری‌راد:  داستان آنقدر کشش داره که خواننده دوست داشته باشه یه سر کتاب رو بخونه اما از اولشم می‌شد حدس زد کی قاتله، یعنی خیلی سخت نبود.

 مهدی موسوی:  یه کتاب خیلی خوب در ژانر خودش.