شناسنامه محصول
خانه وارونه
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

خانه وارونه

(Crooked House)
نویسنده: آگاتا کریستی (Agatha Christie)
ترجمه: محمود حبیبی
ناشر: هرمس
سال نشر: 1401 (چاپ 6)
قیمت: 84000 تومان
تعداد صفحات: 274 صفحه
شابك: 978-964-363-523-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.6 امتیاز با رای 5 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خانه وارونه':

جنازه آریستید لئونیدر در عمارت بزرگی با اسکلت چوبی و سقف شیروانی در حومه لندن پیدا می‌شود. در سالهای آخر جنگ جهانی دوم آگهی درگذشتش در روزنامه‌ای در مصر چاپ می‌شود و چارلز هیوود این خبر را می‌خواند و موضوع را به زن مورد علاقه‌اش، سوفیا لئونیدر که نوه آریستید است اطلاع می‌دهد. چارلز و سوفیا هر دو در مصر اقامت دارند و قرار می‌گذارند بعد از اینکه به انگلستان باز گشتند، دوباره همدیگر را ببینند. اتفاقا مامور تحقیق در مرگ مرموز آریستید، سر آرتور هیوود، پدر چارلز و معاون رییس اسکاتلندیارد است.
سر آرتور به این نتیجه رسیده که آریستید به قتل رسیده. بیشتر اعضای خانواده برای قتل آریستید انگیزه کافی داشته‌اند. چارلز برای تحقیقات بیشتر و دقیق‌تر در مورد این قتل قبول می‌کند که وارد خانواده لئونیدر شود و بین آنها برای خود جایی باز کند و تحقیقات را از داخل خانه دنبال کند. پاسخی که برای معمای قتل آریستید پیدا می‌شود، همه را غافلگیر می‌کند.

آگاتا کریستی در سپتامبر 1970 در مصاحبه‌ای با نشریه دیلی‌میل در پاسخ به این سوال که آیا کار مورد علاقه‌اش "سه موش کور" است، جواب داد، خیر، کار مورد علاقه من "خانه وارونه" است. پس از آن باز در زندگینامه‌اش به این نکته اشاره کرد و "خانه وارونه" را در کنار "مصیبت بی‌گناهی" در فهرست کارهای مورد علاقه‌اش ذکر کرد.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مهدي صادق:  کتاب جذابی بود. اگرچه در ابتدا فکر نمیکردم یکجا بخونمش، ولی وقتی درگیر داستانش شدم، با اینکه دیروقت بود و بسیار هم خوابم میومد تا انتهای داستانش منو با خودش کشوند. همچنین در کنار داستان خوب، متن روان و ترجمه بسیار گیرایی داشت.