شناسنامه محصول
قتل در قطار سریع‌السیر شرق
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

قتل در قطار سریع‌السیر شرق

(Murder on the Orient Express)
نویسنده: آگاتا کریستی (Agatha Christie)
ترجمه: محمد گذرآبادی
ناشر: هرمس
سال نشر: 1401 (چاپ 15)
قیمت: 128000 تومان
تعداد صفحات: 279 صفحه
شابك: 978-964-363-601-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 11 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.57 امتیاز با رای 7 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قتل در قطار سریع‌السیر شرق':

هرکول پوآرو در هنگام سیاحت در ترکیه با تلگرافی به لندن احضار می‌شود. او به سختی در یکی از کوپه‌های واگن تخت‌خواب‌دار قطار سریع‌السیر شرق جایی پیدا می‌کند و به سمت لندن به راه می‌افتد.
در قطار پوآرو هم‌سفرانش را زیر نظر می‌گیرد و بلافاصله متوجه می‌شود که افرادی که در واگن او هستند، جمع ناهمگونی را تشکیل می‌دهند. در واقع از تمام طبقات اجتماعی نماینده‌ای در داخل این واگن وجود دارد، ولی کسی که بیشتر از بقیه توجهش را جلب می‌کند ساموئل راچت، یک تاجر خیر آمریکایی است که از چشمانش پیداست آن‌طور که وانمود می‌کند، آدم خیرخواه و خوبی نیست. خود راچت هم به پوآرو نزدیک می‌شود و اظهار علاقه می‌کند که او را به سمت محافظ خود استخدام کند. پوآرو پیشنهاد او را نمی‌پذیرد، صرفا به این دلیل که از قیافه راچت خوشش نمی‌آید و …

"قتل در قطار سریع‌السیر شرق" در بین آثار کریستی، به غیر از "قتل راجر آکروید" بیشترین تعداد خواننده‌ها را داشته است. جالب اینکه امروز اشتهار کتاب بیشتر به خاطر فیلمی است که در 1974 به همین نام از روی آن ساخته شد.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فاطمه عارف‌نژاد:  فوق‌العاده است ... باور کنید!

 عليرضا (ماني) دواتگران:  اگر مشغول به کار مهمی هستید، توصیه می‌کنم خواندن این کتاب رو به زمان دیگری موکول کنید. چون با شروع کتاب، هر کار دیگری را به زمین خواهید گذاشت!