بخريد و بخوانيد ...
سفر به سرزمین‌های غریب
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

سفر به سرزمین‌های غریب

(Wondrous Journeys in Strange Lands)
نویسنده: سونیا نمر (Sonia Nimir)
ترجمه: قاسم فتحی
ناشر: اطراف
سال نشر: 1401 (چاپ 2)
قیمت: 106000 تومان
تعداد صفحات: 232 صفحه
شابك: 978-622-94880-2-7
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سفر به سرزمین‌های غریب':

روستایی نفرین شده را تصور کنید که سال‌هاست هیچ دختری در آن به دنیا نیامده. قمر، قهرمان کتاب، سفرش را از همان روستای عجیب آغاز می‌کند. دختری جسور و ماجراجو که دست‌نوشته‌هایش در خانه‌ای قدیمی و متروک کنار دریا پیدا می‌شود.

کتاب یک فانتزی شرقی شبیه قصه‌های سندباد و علی‌باباس که ما را به سرزمین‌های ناشناخته‌ی جهان عرب می‌برد. نویسنده فلسطینی کتاب ضرب‌المثل‌ها، حکایت‌ها و تصویرهای کوچه و بازار را لابه‌لای صفحات کتاب می‌گذارد تا قصه‌ها، خیال‌پردازی‌ها، و خوشی‌های مردم کشورش زیر سایه‌ی جنگ و تاریکی فراموش نشوند.

کتاب برنده جایزه‌ی اتصالات، مهم‌ترین جایزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان جهان عرب، شده است ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"وقتی دعوت‌نامه‌ی گردهمایی در کشور مراکش به دستم رسید از خوشحالی بال درآوردم. دیدن این کشور عربی که تمدن و فرهنگی غنی دارد از آرزوهای بزرگم بود. اما فکر نمی‌کردم سفرم به مراکش زندگی‌ام را دگرگون کند و قصه‌ی سرگذشت زنی ناشناس را کفِ دستم بگذارد.

از اول شروع می‌کنم؛ مقدمات سفر گره خورد و کمی طولانی شد اما بالاخره به شهر زیبای مراکش رسیدم. همه‌چیز خوب پیش رفت. گردهمایی جذابی بود. فرصتی دست داد تا با خیلی از کارشناسان هنر اسلامی و تازه‌ترین نوآوری‌های اهل فن آشنا شوم. سخنرانی‌ام که تمام شد، یکی از حاضران جلو آمد و به‌گرمی با من خوش‌وبش کرد. پوستی قهوه‌ای رنگ داشت؛ همان ویژگی‌ای که ساکنان شمال آفریقا را از دیگران متمایز می‌کند. قدکوتاه بود و نحیف. چمدانی چرمی به دست داشت که سنگین‌تر از خودش به نظر می‌رسید و انگار داشت منفجر می‌شد. خودش را پروفسور احمدی معرفی کرد، استاد بازنشسته‌ی دانشگاه رباط که در طنجه زندگی می‌کند و درباره‌ی هنر اسلامی می‌نویسد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!