بخريد و بخوانيد ...
بی‌صورت
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

بی‌صورت

(Faceless)
نویسنده: الیسا شینمل (Alyssa Sheinmel)
ترجمه: هانیه چوپانی
ناشر: میلکان
سال نشر: 1400 (چاپ 2)
قیمت: 82000 تومان
تعداد صفحات: 242 صفحه
شابك: 978-600-461-404-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'بی‌صورت':

روزی در حال دویدن، حادثه وحشتناکی برای میزی اتفاق می‌افتد. آتش سوزانی در اثر برخورد صاعقه با درخت و پایین افتادن سیم‌های برق صورت او را نابود می‌کند. حالا جای بینی، گونه‌ها و چانه‌اش خالی است، هیچ ... خالی.

‌آن‌قدر خوش‌اقبال است که واجد شرایط پیوند صورت می‌شود. اما با اعضای صورت شخص دیگری که در آینه به او خیره شده، میزی با خودش غریبی می‌کند. پزشک‌ها نوید دادند که عمل پیوند فرصت دوباره او برای داشتن زندگی طبیعی است. اما دیگر هیچ‌چیز طبیعی به‌نظر نمی‌رسد. قبلا خودش را می‌شناخت، دختری معمولی که دونده بود، نمرات خوبی می‌گرفت و به دوستانش عشق می‌ورزید. حالا حتی خودش را نمی‌شناسد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"قدم بردار، نفس بکش. قدم بردار، نفس بکش.

بهترین دوستم، سرنا، دلیل دویدن من را درک نمی‌کند. یک‌بار گفت که دویدن، قطعا بدترین نوع تمرینات مختلف ورزشی است. پرزحمت‌ترین است. البته، سرینا یوگا کار می‌کند.

قدم بردار، نفس بکش. قدم بردار، نفس بکش.

تاجایی که به من مربوط می‌شود، هیچ‌چیز بهتر از دویدن نیست، به‌خصوص در چنین صبحی. خیلی زود است و هنوز خلیج را سراسر مه گرفته است. تقریبا شهر متعلق به خودم است. فقط من و کسانی که سگ‌هایشان را برای پیاده‌روی آورده‌اند و پیک‌ها، همه باهم در مه غلیظ صبحگاهی در مسیر خود پیش می‌رویم. چیزی به ماه مه نمانده است. هوا، جان می‌دهد برای دویدن. هر قدم را با یک بازدم جایگزین می‌کنم. نفسم در هوا، جلوی من بخار ایجاد می‌کند و درست از میان آن می‌دوم.

قدم بردار، نفس بکش. قدم بردار، نفس بکش ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!