بخريد و بخوانيد ...
روزی روزگاری سازمانی: چگونه با قصه‌ها سازمان خودتان را از نو بسازید
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

روزی روزگاری سازمانی: چگونه با قصه‌ها سازمان خودتان را از نو بسازید

(Transforming Organizations: Narrative and Story-Based Approaches)
نویسنده: ژاک کیچیک، کریستین ارلاخ (گردآوری) (Jacques Chlopczyk, Christine Erlach)
ترجمه: پرهام طباطبایی
ناشر: اطراف
سال نشر: 1402 (چاپ 4)
قیمت: 128000 تومان
تعداد صفحات: 226 صفحه
شابك: 978-622-6194-63-1
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'روزی روزگاری سازمانی: چگونه با قصه‌ها سازمان خودتان را از نو بسازید':

وقتی همه‌چیز، حتی چشم‌انداز، محصول و ماموریت مدام تغییر می‌کند، چگونه می‌توان اعضای گروهِ کاری را امیدوار و پرتلاش کنار هم نگه داشت؟ طراحی ساختارهای انعطاف‌پذیر و تاب‌آور روی کاغذ و نمایشگر آسان به نظر می‌رسد ولی زمینه‌سازی و آماده کردن نیروی انسانی برای چرخش‌های استراتژیک و تحولات پیاپی از دشوارترین وظایف رهبران است. در روزگار شتاب که دورنماها روشن و شفاف نیستند و دگرگونی و تغییر تنها اصل ثابت است، چگونه می‌توان استارت‌آپی دوستانه، شرکتی تجاری، ساختاری سیاسی یا هر نظام جمعی دیگر را حفظ کرد؟ این کتاب درباره‌ی این گره‌ها حرف می‌زند و قصه را کارآمدترین ابزار ساخت سازمانی تاب‌آور می‌داند.

نویسندگان مقاله‌های این کتاب که همگی از صاحب‌نظران دانشگاهی و مشاوران سازمانی برجسته‌اند، با بحث نظری و مثال‌هایی عملی، نشان می‌دهند که در فضای تغییر، نوسان، ابهام و عدم قطعیت می‌شود روی سرشت قصه‌گو و قابلیت روایی انسان حساب کرد.

کتاب روشن می‌کند که برای نو کردن استراتژی‌ها باید قصه‌ها را نو کرد و شرح می‌دهد که رویکردهای روایی و قصه‌محور در برندسازی، رهبری، تغییر و تحول، یادگیری سازمانی، تاب‌آوری، هویت‌آفرینی، ارتقای فرهنگ سازمانی و توسعه‌ی برند چگونه آینده‌ای تازه رقم می‌زنند؛ آینده‌ای که روایت‌های انسانی و قصه‌های همه‌ی اعضا در آن نقش دارند.

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!